"Musketarima" šumadijski derbi

Kada se šanse ne iskoriste sledi kazna! Ribnica je u meču sa Radničkim imala sve u svojim rukama, nije znala i umela da pobedi kada je trijumf već bio u džepu i umalo bila kažnjena. U desetkovanom sastavu odigrali su domaći pretposlednju utakmicu pred svojim navijačima ove sezone i tražili priliku za drugu prvenstvenu pobedu, ali su gosti na servise rođenog Kraljevčanina Nikole Veljovića počeli sjajno vođstvom od 6-0. To kao da je najavilo epilog ovog seta. Gosti su na tehničkom tajm autu imali sedam poena prednosti, bez greške u napadu, dok je domaćin muku mučio sa organizacijom napada. Do kraja ovog seta Radnički je počistio Kraljevčane sa terena koji su osvojili samo 12 poena.

Dok su malobrojni gledaoci još uvek bili u neverici zbog očjane igre Ribnice u prvom setu, "musketari" su okrenuli list u nastavku. As servis Skakića pokrenuo je domaće, raspucao se Paunović i Ribnica je vođstvom od 10-6 naterala goste na prvi tajm aut. Domaći su na prvom tehničkom tajm autu imali pet poena prednosti koje im je doneo Đorđe Petrašinović odličnim tempom. Imali su "musketari" lepu prednost 15-10 i tada je Radnički počeo da igra, krenuo blok Krstića, odlični napadi Glavinića i Opačića i Kragujevčani su stigli na 18-17. Ipak, Ribnica se nije dala, stvar je u svoje ruke preuzeo Stefan Skakić i sa tri vezana poena doneo svom timu izjednačenje 25-22.

Velika borba se vodila u trećem setu. Rezultatsku klackalicu na početku prekinuli su gosti poenima Simeunovića i Krstića na bloku, pa su na tehničkom tajm autu imali prednost 12-9. Radnički je čuvao tri poena prednosti, ali je Ribnica uz mnogo napora stigla do 19-19 i kontre koju nije iskoristio Paunović. Usledila je dramatična broba za svaki poen, oba tima su propustila po jednu set loptu, ali je drugu Ribnica iskoristila i blokom došla do vođstva od 2-1, 27-25.

Radnički je odlično počeo četvrti set, dva as servisa Krstića donela su gostima vođstvo od 5-2 što je primoralo Boška Mačužića da zatraži prvi tajm aut. Ponovo smo gledali seriju lepih akcija poena na obe strane, da bi gosti na tehničkom tajm autu imali dva poena prednosti. Tako se rezultat kretao do završnice kada su greške Veljovića i Glavinića omogućile Ribnice da povede 18-16 i sve je slutilo na novo uzbuđenje kao u prethodnom setu. Domaći su imali prednost 23-19 i onda je usledila serija Radničkog na servise Krstića do samog kraja seta 23-25. Upravo u ovom delu seta se najbolje videlo neiskustvo i strah od pobede mladih odbojkaša Ribnice.

U petom setu do promene strana bolji gosti 8-6, a posle poena Skakića i bloka Paunovića usledilo je izjednačenje. Do kraja meča poen klackalica i domaći stižu do dve meč lopte,a drugu koriste za drugu prvenstvenu pobedu, prvu od 24. novembra kada je kraj Ibra pao Niš.

RIBNICA - RADNIČKI (KG) 3 - 2 (12-25, 25-22, 27-25, 23-25, 16-14)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: A. Petrović i N. Nešković (Užice)

RIBNICA: Stefanović 1, Trivunić 2 (1 bl, 3 gr), Medurić 18 (6 bl, 1 as, 3 gr), Milovanović 4 (4 gr), Paunović 21 (4 bl, 4 sg, 6 gr), Skakić 21 (2 bl, 1 as, 3 gr), Močić (libero), Zečević, Vukmirović, Petrašinović 7 (2 bl, 1 as), Savić Trener: B. Mačužić

RADNIČKI: Glavinić 16 (1 bl, 9 gr), Veljović4 (2 bl, 4 sg), Goić 4, Stevanović 23 (5 as, 3bl, 6 sg), Opačić 17 (1 bl, 4 gr), Krstić 8 (5 bl, 2 as), Pantelić (libero 1), Žurić, Pantović (libero 2), Pejčić, Matić 4 (2 bl), Radivojević 1 Trener: I. Žakić