Nikčević slomio otpor "Đavolčića"

Omladinci Radničkog 1923 su na startu povratničke sezone u Omladinskoj ligi Srbije poraženi na gostovanju vršnjacima iz beogradskog Čukaričkog sa minimalnih 0:1 (0:0). Izabranici trenera Živkovića odolevali su do 88. minuta, kada je Nikčević postigao pogodak koji je odlučio pobednika ovog susreta.

„Đavolčići“ su premijerni meč u Omladinskoj ligi Srbije dočekali sa znatno izmenjenim sastavom u odnosu na prošlu sezonu, budući da su čak sedmorica igrača ovoga leta prekomandovana u prvi tim. I pored toga omladinci Radničkog 1923 pokazali su se kao „tvrd orah“ sa ekipu sa Banovog brda, koja je u ovaj susret ušla sa bremenom favorita.

I zaista, domaćin je imao veći posed lopte tokom svih devedest minuta, ali je otpor borbenih Kragujevčana uspeo da slomi tek u finišu. Doduše, imaće i gosti za čim da žale, budući da se Nikola Arsenijević sredinom drugog poluvremena našao u stopostotnoj prilici koju nije iskoristio.

Trenutak odluke bio je 88. minut kada je Nikčević uspeo da jedan odbitak nakon udarca Markovića i intervencije golmana Radničkog 1923 Ristovića smesti u mrežu Kragujevčana za prvu „trojku“ Čukaričkog u novoj sezoni.

ČUKARIČKI – RADNIČKI 1923  1:0 (0:0)

Stadion u Rakovici
Gledalaca: 100
Sudija: Vukašin Delević
Strelac: Nikčević u 88. minutu

ČUKARIČKI: Petrović, Veličković, Kamenović, Terzić (od 62. Fratarović), Ilić (od 75. Ivanović), Šošević, Marković, Vidosavljević (od 45. Radić), Rakonjac (od 62. Markov).

RADNIČKI 1923: Ristović, Tatović (od 70. Gajić), Mitrović (od 65. F.M.Petrović), Andrejević, Božović, Milikić, Mijailović (od 71. F.G. Petrović), Gavrović, Obradović (od 89. P. Arsenijević), Šurlan (od 87. Vučićević), N. Arsenijević.

Prvu utakmicu na svom terenu popularni „Đavolčići“ odigraće već u sredu, kada će u okviru drugog kola ugostiti beogradski Partizan.

OFK Beograd 3 : 0 Spartak
Moravac Orion 2 : 1 Inđija
Vojvodina 4 : 0 Voždovac
Radnički (N) 1 : 4 Internacional
Napredak 1 : 4 Rad
Čukarički 1 : 0 Radnički 1923
Partizan 2 : 0 Brodarac
Radnički (P) 2 : 3 Crvena zvezda