OLS: Pobeda Partizana sa "bele tačke"

Omladinci Partizana su danas osvojili sva tri boda na gostovanju u Nišu, a jedini gol je postigao Vujanić iz jedanaesterca u 74. minutu.Tokom celog susreta je duvao izuzetno jak vetar, koji je u mnogome smetao igračima oba tima da pokažu šta znaju. Previše grešaka igrača,netačnih dodavanja i nasumičnih ispucavanja lopte su glavna obeležja ove utakmice.

Prvo poluvreme je proteklo bez velikih uzbudjenja, a golmani oba tima su bili najnezaposleniji pojedinci na terenu. Tako je bilo do 35. minuta, kada su domaći fudbaleri stvorili prvu šansu za gol. Listeš je oduzeo loptu na sredini terena, lepo uposlio Pešića, koji mu je istom merom uzvario, ali se niški fudbaler nije najbolje snašao na samo tri-četiri metara ispred gola Partizana i odlična prilika za Radnički je propala.

Sam finiš poluvremena je malo razmrdao stotinak promrzlih gledaoca. Najpre je u 45. minutu Kojić daleko ispucao loptu. Zadnja odbrambena linija Beogradjana je loše procenila let lopte, koja je uz pomoć vetra odskočila iza njih, tu se stvorio Pešić i u situaciji “jedan na jedan” sa golmanom Popovićem šutirao pravo u njega. Loptu koju je odbio golman Partizana ponovo je prihvatio Pešić, uputio udarac na gol crno-belih, ali su ovog puta odbrambeni igrači Partizana bili na pravom mestu i sa gol linije izbili loptu u polje.

U sledećem napadu, nakon slobodnog udarca za goste, nakon centaršuta u šesnaesterac domaćih, iz gužve su sa desetak metara šutirali napadači Partizana, ali je Kojić bio na visini zadatka. Munjevito je reagovao na upućenu loptu i skrenuo je u korner.

U drugom poluvremena ista slika. Igra uglavnom na sredini terena, a u odsudnim momentima pogrešna dodavanja i šutevi daleko van okvira gola. Omladinci Partizana su imali prividnu inicijativu, ali nisu stvorili ni jednu izgledniju šansu za gol. S druge strane, domaći fudbaleri su dobro organizovili kontranapade i u nekoliko navrata opasno zapretili golmanu Partizana. Najizglednije šanse za gol su imali Topalović u 54. minutu i Lazar Nikolić u 70. minutu posle solo prodora, ali su bili nepricizni pa se rezultat nije menjao.

Ipak, do promene rezultat je došlo u 75. minutu. Golman Radničkog Kojić je nespretno intervenisao i ispustio jednu loptu, vraćenu glavom od svojih odbrambenih igrača. Napadač Partizana Tumbas je pažljivo pratio situaciju, prihvatio loptu i kada se spremao da je uputi u prazan gol, Kojić je ponovo reagovao, ali je prilikom intervencije faulirao napadača crno-belih, pa je glavni arbitar susreta Mijajlović pokazao na “belu tačku”. Siguran realizator je bio Lazar Vujanić i Partizan je poveo sa 1:0.

1:0 u 75. minutu Vujanić (PAR) iz penala

Do kraja susreta, Radnički je pokušao da dodje bar do boda, ali nije u toj nameri uspeo. Pred sam kraj susreta lepa akcija Bogdanovskog i Vujanića nije rezultirala pogotkom. Isrečio se Kojić odličnom intervencijom, a loptu je nakon šuta Vujanića niški golman skrenuo u korner.

Sledeću utakmicu, narednog vikenda, omladinci Radničkog gostuju ekipi Čukaričkog, a Partizan dočekuje Radnički iz Valjeva.

RADNIČKI NIŠ – PARTIZAN 0:1 (0:0)

Stadion: pomoćni Radničkog