"Šarmerke" pokorile Beograd

Posle četiri godine odbojkašice Gimnazijalca su odigrale prvoligašku utakmicu u svom gradu i na ovosezonskoj premijeri slavile pobedu. U prva dva seta nije bilo dileme, sve vreme su „šarmerke“ bile u vođstvu, kontrolisale igru, do su gošće tražile pravi ritam. Bilo je očekivano da najmlađa ekipa u ligi padne u trećem setu. Beograđanke su odigrale u jednom dahu, odlično servirale, imale dobar prvi napad što je donelo neizvesnost u meč. U četvrtom setu bolja igra pulenki Dragojsla Terzića, imale su i četiri poena prednolsti, iako je Gimnazijalac set otvorio vođstvom od 5-1. Sve do 17-19 gošće su bile u vođstvu,a tada je krenula fantastična serija Gimnazijalca koji je treću set loptu iskoristio za konačnih 25-23 i velikih 3-1. Igra i pobeda u ovom meču potvrđuju da „šarmerke“ mogu do cilja,a to je opstanak u prvoligaškoj konkurenciji.

GIMNAZIJALAC – BEOGRAD 3:1 (25-20, 25-22, 13-25, 25-23)

Hala sportova Gledalaca: 300 Sudije:Marković i Tulimirović (Obrenovac).

GIMNAZIJALAC: Simić, Ranisavljević, Niketić (libero 1), Janković (libero 2), Zečević, Vorkapić, Bukumira, Knežević, Ćurčić, Galić, Tošić, Kovačević Trener: S. Mojsilović Vujić.

BEOGRAD: Krpović, Tašić, Damnjanović, Jeković, Obućina, Jeremić, Berbatović, Mirković, Vasić (libero 1), Jovanović, Stefanović, Dragićević (libero 2) Trener: D. Terzić.

Kraguj Radnički 0 : 3 Smederevo
Vranje 3 : 0 Takovo Zvezda Helios
Gimnazijalac 3 : 1 Beograd
Klek Srbijašume 3 : 1 Roda