"Odloženi" trijumf Sloge

Fudbaleri Sloge ostvarili su i drugu prvenstvenu pobedu, pošto su u odloženoj utakmici 1.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola savladali ekipu Ranilovića rezultatom 5:1. U jednoj izuzetno borbenoj utakmici (koja je u pojedinim trenucima pretila da prevaziđe okvire korektnosti) domaći su stvorili mnogo više prilika i zasluženo osvojili nove bodove.

Od starta meča Zagoričani su krenuli ofanzivno i stvorili nekoliko prilika (udarci V.Petrovića i M.Jelesijevića završili su pored gola). Opredeljeni za defanzivu, gosti su odolevali sve do 34.minuta. Gušić je uputio upotrebljiv centaršut, Dimitrijević  tukao glavom sa 12-13 metara golman gostiju na kratko intervenisao,a odbijenu loptu J.Petrović glavom poslao u mrežu. Pet minuta ksanije M.Jelesijević je iskoristio dodavanje Č.Petrovića i udvostručio prednost domaćih.

Tek što je počelo drugo poluvreme, a fudbaleri Sloge su postigli pogodak. M.Jelesijević je (posle proigravanja Gajića) sa 15 metara malo iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao zatečenog golmana gostiju Ž.Stevanovića. Najbliži golu gosti su bili u 58.minutu, kada je Milošević sa 10-ak metara šutirao pored gola. Zagoričani su do ubedljive prednosti stigli u 61 minutu. Vesić je sa 20-ak metara vrlo odmerenim i preciznim udarcem poslao loptu nekoliko centimetara ispod prečke Stevanovićvog gola. Dva minita kasnije praktično je rešeno pitanje pobednika, kada je M.Jelesijević izdržao nalete odbrambenih igrača Ranilovića i sa 5 metara bio precizan. Počasni pogodak fudbaleri Ranilovića postigli su u 66.minutu. N.Jovanović je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Nešić procenio da je postojala namera, a siguran realizator najstrože kazne bio  je Agatunović. Gosti su do gola mogli u 71.minutu, ali je MIlošević (posle nesporazuma odbrambenih igrača Sloge) sa 5 metara poslao loptu pored gola. Nezadovoljan suđenjem, Janković je bučno protestvovao, pa je od glavnog arbitra "nagrađen" drugim žutim kartonom. Tri munuta kasnije broj igrača  na terenu  ponovo je bio izjednačen. Međusobno "koškanje" Gajića i Prekovića sudija je kaznio opmenom.Igraču domaćih to je bio drugi žuti karton. Domaći su do ubedljive pobede mogli u 87.minutu,ali je udarac V.Petrovića sa 20 metara odbranio golman gostiju.

Sloga (Zagorica) - Ranilović 5:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat:Svetozar Mlošević (Šume). Sudija:Danijel Nešić (Šume), pomoćnici:Miloš Jovanović (Božurnja) i Petar Antonijević (Topola). Strelci: Jovan Petrović u 34., Marko Jelesijević u 39. 48. i 63.minutu i Đorđe Vesić u 61.minutu za Slogu ,a Marko Agatunović iz kaznenenog udarca u 66.minutu za Ranilović. Žuti kartoni:J.Petrović, V.Petrović, Dimitrijević (Sloga), Preković (Ranilović). Crveni kartoni: Gajić (Sloga), Janković (Ranilović).

Sloga: N.Jelsijević (od 70.Milić), Gajić, Dimitrijević, Vesić, Stevanović, Gušić, J.Petrović, Milovanović (od 82. Ž.Jovanović), Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević (od 63. N.Jovanović).

Ranilović: Ž.Stevanović, Ivanović, Preković, Ćosić, Pavlović (od 66. Anđelić), Janković, Agatunović (od 68. Cvetković), B.Marković, Milošević, Ž.Petrović, N.Marković.

Sloga 5 : 1 Ranilović
Šamot 0 : 1 Šumadinac (N)
Kopljari 2 : 1 Žabare
Jasenica 1 : 1 Plaskovac
B 2000 2 : 2 Mladi rudar
Šumadinac (S) 3 : 7 Partizan