Kadeti Srpske u finalu turnira "Stevan Nešticki"

Kadetska reprezentacija Republike Srpske izborila je plasman u finale 34. tradicionalnog memorijalnog turnira "Stevan Nešticki" u Novom Sadu, a za pehar će igrati protiv domaćina Vojvodine.

Izabranici selektora Zlatka Jelisavca u drugoj utakmici A grupe prestižnog turnira internacionalnog karaktera remizirali su 1:1 protiv mađarskog Vašaša i na taj način povrdili briljantnu pobjedu (3:0) nad Crvenom zvezdom i osvojili prvu poziciju u grupi.

Povale je ekipa Vašaša u 31. minutu golom Bence Baranjija, a izjednačujući gol protiv Vašaša postigao je Nemanja Dragutinović u finišu utakmice. Pored postignutog gola junak susreta protiv Crvene zvezde Bojan Marković je propustio izglednu šansu u prvom poluvremenu, a u nastavku susreta do izjednačujućeg gola Republika Srpska je imala nekoliko zrelih prilika za gol.

REPUBLIKA SRPSKA - VAŠAŠ 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Baranji (31), 1:1 Dragutinović (67).
Stadion: Sportski centar "Vujadin Boškov".