Zvezda nadigrana u "hramu fudbala"
Na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu juče je odigran prvi meč prolećnog dela prvenstva u kojem su fudbalerke Spartaka trijumfovale nad ekipom Crvene zvezde rezultatom 2:0. Ovom pobedom "Plave golubice" su obezbedio spokojan ulazak u predstojeći plej-of, sa solidnih 6 bodova prednosti od drugoplasiranog Mašinca.

Jučerašnja utakmica možda i nije bila toliko lepa za oko jer je većina akcija počinjala i završavala na sredini terena, ali je neosporno da je obilovala dinamikom i uzbuđenjima ispred oba gola.

U 26. minuti Milena Nikolić postiže vodeći pogodak za Spartak, nedvosmisleno dokazujući da je u potpunosti zaslužila epitet najbolje srpske fudbalerke za 2015. godinu. U 63. minuti Sanda Malešević se odlučuje na šut sa oko 25 metara. Šutira mudro preko neoprezne Zvezdine golmanke i lopta u luku završava u nebranjenoj mreži.

Samo pet minuta kasnije Katarina Đorđević je bila u odličnoj prilici da smanji rezultat. Šutira snažno u donji desni ugao, sa oko 12-13 metara, ali Milica Kostić reaguje munjevito i spašava mrežu Spartaka.
Slična situacija se potom dogodila i pred Zvezdinim golom u 84. minuti. Milena Nikolić se izborila za idealnu priliku, utrčala u šesnaesterac i našla se 1 na 1 sa golmankom, ali je Vukovićeva odlično intervenisala i sačuvala svoju mrežu.

ŽFK Crvena zvezda - ŽFK Spartak 0 : 2 (0 : 1)
ŽFK "Crvena zvezda": Milojević (Vuković), Trišić, T. Đorđević, Stojanović, Kruz, Stefanović (Aranđelović), Erac, Tenkov, Mijatović, Blagojević (Agbaba), K. Đorđević

ŽFK Spartak: Kostić, Burkert, Krstić, Vajda, Poljak, Filipović, Nikolić, Ilić (K), Marković (Marenić), Pavlović, Ngaska (Malešević).