06.12.2015 Administrator

Na "krilima orla" do jesenje titule
U hičkokovskoj završnici košarkaši Radničkog 1950, večeras su u sportskoj hali Gordana-Goca Bogojević u Kragujevcu savladali u derbiju Regionalne lige Zapad KK Priboj rezultatom 75-74. Pred više od hiljadu gledalaca utakmica je počela kako se samo poželeti može za kragujevčane. Rafal najboljeg igrača Radničkog 1950 Filipa Lalovića od četiri trojke za redom doneo je prednost domaćima i dobitak na kraju prve cetvrtine od 20-11. Na iznenadjenje prepune hale gosti se bude predvodjeni veceras nezaustavljivim Srdjanom Stojanovićem, vracaju se  u utakmicu i stižu do poluvremena do izjednacenja 29-29. Sve je u tim trenucima pokušavao jedan od najprespektivnijih srpskih trenera i ucenik slavnih Milivoja Karalejića i Svetislava Pesića, Igor Todorović ali nije išlo jer su gosti čvrsto skupili odbranu tako da se naši momci nisu baš najbolje snašli. Pocetak drugog poluvremena bio je repriza starta utakmice, s tim što je ulogu tvorca preokreta preuzeo večeras izuzetno borbeni i nadahnuti Miloš Blagojević. Gibe, odbranu su pojačali najiskusniji Nenad Tanasijević, Marko Todorović i kapiten Marko Drasković pa su pribojci na kraju treće četvrtine bili u zaostatku jedanaest poena 59-48.

A, onda je vrag odneo šalu i prva violina gostiju, mladjani Srdjan Stojanović počeo je da igra košarkapku simultanku sa kragujevčanima, potpomognut najiskusnijim saigračima kapitenom Masalusićem i Kerkezom. Digla se i čitava, prepuna hala Park na noge pa su kragujevčani na "KRILIMA ORLA" predvodjeni u finisu utakmice najodvažnijim Kostićem i Blagojevićem stigli do minimalne, ali dragocene pobede, kojom su tri kola pre kraja jesenjeg dela sezone u Regionalnoj ligi Zapad osigurali prvo mesto. Svi u redovima kragujevčana, počev od kapitena Marka Draskovića, pa do kondicionog trenera Nemanje Savića zaslužuju čestitke za izvanredan timski duh i jedinstvo koje krasi ove momke i naš klub.

U sredu od 20 : 45 u halu Park stiže jedina neporažena ekipa i lider košarkaške lige Srbije FMP iz Železnika, a meč se igra u okviru II kola kupa Srbije.

KK Radnički 1950: Kostić 19, Lalović 17, Blagojević 14, Nedeljković, Zec, Tripković, Radenković 2, Popović 4, Tanasijević, Todorvović 2, Drašković 15, Tanasijević N. 2

KK Priboj: Blagojević, Stašević, Bajić 10, Milojević 2, Stojanović 37, Beganović, Ratković, Luković 4, Kerkez 10, Golubović, Stanojević 2, Masalušić 9.