BFL : Prolećni prvenac "Điđe" Vukovića malo za pobedu ŽAK-Jadran 1:1

Ovo proleće kao da je ukleto za fudbalere somborskog ŽAK-a. Novi remi, ovoga puta sa ekipom Jadrana iz Feketića, na igralištu pored pruge u Somboru, kazna su za sve propuštene i neiskorištene prilike, koje su fudbaleri u crno-belim dresovima imali danas u susretu sa rivalom koji je u Sombor doputovao sa trinaest igrača, i verovatno ni slutio nije da će kući doneti bod sa ovoga meča. Iako su gosti prvi poveli, reklo bi se da su oni spasili bod, a učinili su to faktički domaći fudbaleri, nakon nekoliko promašaja i uzaludnih pokušaja da se bar danas, na Veliku Subotu, raduju velikim bodovima.

Velike nade ulagali su fudbaleri ŽAK-a , i njihovi verni navijači u današnji susret sa ekipom Jadrana iz Feketića, a u potaji su se nadali prvom , celom plenu iz ove utakmice na igralištu kraj pruge u Somboru. Međutim ponovilo se sve ono iz poslednje utakmice pored njihovim navijačima, kada je bodove odnela ekipa Tise, a domaćin imao igru i bezbroj šansi za golove.

Danas se po lepom i sunčanom vremenu, na tribinama igrališta ŽAK-a , našlo oko 150 ljubitelja fudbala, koji su pretežno bili navijači domaćeg kluba i sa njima preživljavali sve nedaće, koje ih prate već nekoliko kola. Već i sama činjenica , da je gost stigao sa okrnjenim sastavom, išla je na ruku fudbalerima domaće ekipe, u čijim redovima danas nije bilo Slavena Lakića, a trener je postavio igru sa napadačima od kojih se očekivalo da daju bar neki gol više od gosta iz Feketića. Hladan tuš se dogodio u 12 minuti utakmice, kada je Vučković jednim udarcem sa veće udaljenosti lobovao Pavasovića za o:1. Fudbaleri u crno-beloj opremi su u nekoliko navrata kidisali ka golu Plavljanića,a u 43 minuti su pogodili i prečku čuvara gola ekipe Jadrana. Na drugoj strani, gosti nisu ništa pokazali u kvalitetu igre, pogotovu u nekoj doteranoj i smišljenoj partiji,ali im je opreznost i čuvanje svoga gola bio prioritet, i u tome su uspeli u prvih 45 minuta utakmice.

Nastavak u drugom delu, žešći atak igrača , koje vodi trener Dragan Maksimović, Giga, davao je nadu da će se savladati odbrana igrača, koji su nastupali u nebesko-plavoj opremi, poput one koju nose fudbaleri Mančester sitija. Bilo je šansi , kornera, slobodnih udaraca, ali i nepotrebne nervoze, jer gost se dobro držao sve do 79 minuta utakmice, kada je majstor "Điđa" jednim svojim slobodnjakom pronašao put do mreže za 1:1. Četrnaest minuta ranije, Bogunović je udarcem glavom pogodio levu stativu gola gostiju, a sami završetak meča igrao se na polovini koja je pripadala gostima iz Feketića. Međutim, sreća je bila na njihovoj strani, a u domaće fudbalere ušla je nervoza, pa i ono što su imali za sigurne prilike, nije iskorišteno. Na kraju , ipak se mora pomiriti sa postignutim, i čekati Fortunu da i ona nekad bude na strani somborskih železničara.

Kada se odigra jedna ovakva utakmica, i kada je sude sudije koje nisu spremne za takav meč, ne zato što ne znaju, već što nisu upotrebili sav svoj autoritet da se nose sa nervoznim fudbalerima i ponekim folirantima na prekršaje, i za procenu istih, onda se dogode i kartoni, u obe boje. Tako je danas prošao  sudija sa svojim pomoćnicima, pogotovu sa onim ispod zapadne tribine,sa kim i nije najbolje sarađivao, i  koji prvo čeka da glavni pokaže, ko treba da izvede aut, pa tek onda diže zastavicu na tu stranu. U momentima je delovao odsutan. Glavni sudija ,Stefan Radić iz Subotice, opravdano je pokazao 8 žutih i jedan crveni karton, a ostaje utisak da se moglo proći i sa upola manjim brojem opomena. Jednaki broj žutih kartona su dobili igrači obe ekipe,a drugi žuti, odnosno crveni , u finišu susreta zaradio je centarfor gostiju , Rovčanin.

BAČKA LIGA  ŽAK-JADRAN  1:1 ( 0:1)

Sombor, 11. aprila 2015 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 150. Sudija: S. Radić , pomoćnici G. Zinaja i M. Kantor (svi iz Subotice) Delegat : D. Bubanja(Stanišić). Strelci Vuković u 79 za ŽAK, a Vučković u 12 za Jadran. Žuti kartoni : Bogunović, Sazdanić, Vuković i Timar (ŽAK), a S. Martinović, Mrvaljević, Rovčanin i Matković (Jadran) Crveni karton Rovčanin(Jadran) u 88 minutu.Igrač utakmice Nikola Smilanovski (ŽAK).

ŽAK : Pavasović, Đukanović(Mijatović), Joka(Radusin), Smilanovski,Sazdanić, Kovačević, Vidaković(Timar), Vukas, Vuković, Bogunović i Jovanović.

JADRAN ;: Plavljanić, Balać, Stanišić, S. Martinović(Đorđrvić), Matković, Đurović, Vučković, Mrvaljević, Rovčanin, M. Martinović i Kalinić