"Bumbari" uspešno startovali

Ako je suditi prema igri i rezultatu prve utakmice za bodove u ovoj godini, Partizan iz Bumbarevog Brda je na dobrom putu da sačuva status srpskoligaša, što je jedan od prvih ciljeva Uprave i stručnog štaba ovog kluba.

Popularni “bumbari”, na otvaranju fudbalske sezone, obradovali su svoje navijače. Savladali su bivšeg prvoligaša Mladog radnika sa 3:0 i revanširali mu se sa kamatom za poraz od 2:1 u jesenjoj polusezoni u Požarevcu. To je bila i najubedljivija pobeda i prva utakmica na kojoj su fudbaleri gružanskih “crno-belih” postigli tri pogotka u ovoj sezoni. Tako su zabeležili četvrtu pobedu i zadržali priključak ekipama Šumadiji iz Aranđelovca, Krušika iz Valjeva i Mladog radnika, koji se bore za izlazak iz opasne zone.

Kapiten Partizana Nenad Radojković sa dva pogotka bio pravi vođa svoga tima (Foto: M. Jovičić)

Fudbaleri Partizana dobro su otvorili utakmicu i od starta kontrolisali igru. Krenuli su sa pritiskom na gol Savića u želji da što pre dođu do rezultatske prednosti. Međutim, Požarevljani, kojima ne cvetaju ruže, organizovano su se branili prvih dvadesetak minuta, a domaći su opsedali gol Mladog radnika i stvarali šanse, od kojih je prvu iskoristio kapiten Radojković. U 20. minutu, loptu sa leve strane pred gol je uputio Otašević,a golman Savić je kratko odbio, što je iskoristio raspoloženi Radojković i doveo domaćina u vođstvo od 1:0. Samo šest minuta kasnije, Partizan je povećao prednost. Još jedan napad po levoj strani krunisan je pogotkom. Pjević je ubacio loptu u kazneni prostor Mladog radnika, a Bižić prosledio do slobodnog Radojkovića, koji je drugi put primorao golmana Požarevljana da vadi loptu iz mreže. Odlazak na odmor sa prednošću od 2:0 skinuo je veliki teret sa pleća domaćih igrača, kojima su bodovi iz ovog susreta na startu prolećnog dela i u susretu sa direktnim konkurentom za opstanak u ligi, bili imperativ.

U drugom poluvremenu, domaći tim je nastavio agresivnom igrom, na koju fudbaleri Mladog radnika nisu imali odgovor. Izuzetno motivisani “bumbari” su i treći put “ujeli” protivnika. U 50. minutu, strelac je bio Otašević, koji je iskoristio nesmotrenost u odbrani gostiju i povisio rezultat na 3:0. Očekivalo se tada da će Partizan do vrha da napuni mrežu Savića, ali se ispostavilo da su obe strane bile zadovoljne postignutim rezultatom. Indisponirani napadači gostiju u narednih 40 minuta nisu ozbiljnije ugrozili gol novog čuvara mreže Partizana Đorđevića. Ni domaćini se nisu pretrgli, očito zadovoljni onim što su postigli i više su vodili računa da ne prime gol.

Posle ove pobede, Partizan je zadržao pretposlednje mesto na tabeli Srpske lige “Zapad” sa 14 bodova, jer je ceo plen na svom terenu osvojila i Šumadija iz Aranđelovca u susretu sa Seljakom iz Mihajlovca – 2:1, koja ima samo bod više, kao i Krušik posle poraza od Loznice sa 3:0.

U narednom kolu odigraće se dva susreta koji mogu da imaju uticaja na rasplet u dnu tabele. Srpskoligaš iz Bumbarevog Brda odlazi na duel sa komšijom Pobedom Beloševac, od koje je u jesenjoj polusezoni izgubio bodove na svom terenu. Derbi donjeg dela tabele je u Valjevu gde se sastaju Krušik i Šumadija iz Aranđelovca. Ukoliko bi se desilo da ove dve ekipe odigraju nerešeno, a Partizan osvoji bodove u Beloševcu “bumbari” bi mogli da napreduju za dve stepenice na tabeli. Međutim, i beloševački srpskoligaš, koji zauzima osmo mesto na tabeli sa 22 boda, je pojačan i dobro je parirao lajkovačkom Železničaru, koji se bori za prvo mesto, ali pretrpeo poraz (2:1) na startu prolećne polusezone, pa su i njemu bodovi potrebni. Zbog toga se na igralištu pored pruge u Beloševcu, očekuje dobra igra u komšijskom derbiju.

PARTIZAN – MLADI RADNIK (POŽAREVAC) 3:0 (2:0)

BUMBAREVO BRDO – Stadion: FK Partizan. Gledalaca: 250. Sudija: Đorđe Petrović (Čačak). Pomoćnici:_. Strelci: Radojković u 20. i 26. i Otašević u 50. minutu. Žuti kartoni: Gunjić, J. Zucović (Partizan), Milošević i Pavlović (Mladi radnik).

PARTIZAN: Đorđević, J. Zucović, Parezanović, Gajović, Ljubisavljević, Radojković (Vladisavljević), Čabak, Gunjić, Pjević (Šćepović), Otašević, Bižić (V. Zucović).

MLADI RADNIK: Simić, Nikolić, Jovanović, Živadinović, Milošević, Čula, Milojković (Mitić), Zelić, Vukanović, Stojadinović, Avramović (Pavlović).

IGRAČ UTAKMICE: Nenad Radojković (Partizan).

Rudar 3 : 0 Jošanica ND 2011
Šumadija 2 : 1 Seljak
Loznica 3 : 0 Krušik
Sloboda 0 : 2 Mačva
Šapine 0 : 2 Polet