Milanovčani gostovali u Korićanima

KORIĆANI – Igralište: FK Korićani. Rezultat: KORIĆANI – METALAC (GM) 0:4 (0:0). Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Vučinić. Pomoćnici: Nikola T. Marković i Veljko Stanojević (svi iz Kragujevca). Strelci: Mijailović u 68, Milošević u 70, Ilić u 80. i Ponjavić u 85. minutu.

KORIĆANI: Simić, Nikolić, Čpajak, Bogićević, Marković, Stanković, Stanišić, Vuković, Luković, Vujičić, Anđelković. Igrali su još: Đoković, Marjanović, Aleksijević, Dogandžić, Carević, Arsić.

METALAC: Bojović, Mijailović, Urošević, Ponjavić, Jelušić, Pršić, Cikić, Ilić, Milošević, Pavlović,Minić. Igrali su još: Gavrilović, Maksimović, Garović, Miletić, Vuković, Tomović, Đurđević.

Ekipa Korićana, koja se za prolećni deo prvenstva pojačala novim igračima i trenerom, u poslednjoj proveri pred start prvenstva ugostila je kombinovani tim prvoligaša iz Gornjeg Milanovca, koji su sačinjavali omladinci, među kojima su bili i igrači priključeni prvom timu. U Korićanima su gostovali zonaši Vodojaža i Sloboda iz Grbica, kao i srpskoligaš Partizan iz Bumbarevog Brda. U ovim susretima sa jačim protivnicima, kao i sa omladincima Šumadije 1903, novi trener Alaksandar Ćurčić, koji se posle napuštanja stativa, posvetio stručnom usavršavanju u novom pozivu, isprobao je ekipu čiji je cilj da poboljša plasman i obezbedi opstanak u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca. Prema onome što su pokazali na ovim jakim proverama na dobrom su putu to i da ostvare.

U najjačoj proveri, protiv Milanovčana ekipa Korićana pružila je dobar otpor gostima, a golove je prilmila u poslednjih dvadesetak minuta, kada je do izražaja došla bolja fizička i tehnička sprema podmlađene ekipe Metalca.

Susret je odigran na renoviranom terenu sa veoma dobrom zelenom podlogom, koja je omogućila igračima da pokažu šta znaju.

Gledaoci su videli više šansi na obe strane, od kojih su gosti iskoristili četiri. U prvom poluvremenu, Stanišić i Milošević su propustili povoljne prilike da iz blizine savladaju golmana Metalca Bojovića. Na drugoj strani, Ponjavić i kapiten Pavlović su za malo bili neprecizni.

Zajednički snimak ekipe Korićana i mladih fudbalera Metalca iz Gornjeg Milanovca (Foto: M. Jovičić)

Posle odmora domaći fudbaleri su krenuli ofanzivnije i imali tri povoljne prilike za vođstvo. Đoković je sa sedam-osam metara šutirao pored gola, bek Nikolić je sa 20 metara uzdrmao stativu, a Stanišić je bio sam ispred Bojovića, ali je loptu poslao pored stative. Ove promašaje uporni gosti, koji su opsedali gol Korićana, kaznili su u 68. minutu. Mijailović je, iskosa sa desne strane, lobovao golmana Simića. Dva minuta kasnije domaći golman je nespretno intervenisao i ispusptio loptu, što je iskoristio Milošević i povećao rezultat na 2:0. U 75. minutu Marjanović je imao priliku da smanji vođstvo gostiju, ali je bio neprecizan. Pet minuta kasnije, Ilić je postigao treći pogodak udarcem sa 16 metara, a konačan rezultat u finišu utakmice postavio je Tomović.

Trener omladinaca metalca Miloš Bošković, koji je pored nastupa u čačanskom Borcu, Takovu i Metalcu, igrao i za kragujevačku Šumadiju 1903, bio je zadovoljan igrom svoje ekipe i gostoprimstvom u Korićanima.

- Igrali smo bolje i u prvom poluvremenu, ali smo šanse lakše iskoristili u drugom delu utakmice. Ovo nam je bila generalna proba pred start u Omladinskoj ligi zapadne Srbije, gde zauzimamo treće mesto. Ovaj susret je bio koristan za obe ekipe. Moji momci su se dobro istrčani na ovom veoma dobrom terenu. Domaćinu želim puno uspeha u njegovom stepenu takmičenja i zahvaljujem se u ime Metalca na gostoprimstvu – rekao je za “Šumadijapress” trener Bošković.

I pored poraza igrom svoje ekipe, posebno u prvom poluvremenu, zadovoljan je i mladi trener Korićana Aleksandar Ćurčić.

- Nama je ovo bila poslednja provera pred nedeljni susret sa Vinogradima, u borbi za bodove. Za protivnika smo imali jaču ekipu Metalca, koji je i u višem stepenu takmičenja. Mislim da smo pružili dobru igru u prvom poluvremenu, ali nma je žao što nismo iskoristili neku šansu zbog neiskustva. Nadam se da spremno dočekujemo nastavak prvenstva u kojem želimo da popravimo plasman i sa 14. mesta krenemo prema sredini tabele – poručio je novi trener Korićana Ćurčić.