Drugi trijumf u nizu rukometašica Naise

Rukometašice iz Niša pobedile su rezultatom 35:28 (16:15) ekipu Vojvodine u Novom Sadu u zaostalom meču 9. kola Superlige. I u drugom meču ove godine Naisa je slavila. Posle pobede nad do tada neporaženom Jagodinom, Naisa je pobedila Vojvodinu i to u Novom Sadu. U prvom poluvremenu je bilo izjednačeno, Naisa je uglavnom vodila (4:3), a potom napravila i razliku od 2 gola (10:8). Na kraju prvog dela igre bilo je 16:15 za Nišlijke. Drugo poluvreme potpuno je pripalo gošćama koje su serijama došle do dvocifrenog vođstva i tako vodile sa 34:24. Poslednjih 5 minuta meča trener Svetislav Jovanović je dao šansu i mlađim igračicama i na kraju je rezultat bio 35:28 za Naisu. Niškom timu ovo je 5. trijumf u sezoni i sa 11 bodova zauzima 6. poziciju na tabeli. U narednom kolu Naisa dočekuje Kikindu.

Lilija Gorilska predvodila Naisu sa 10 golova; foto: V.Keser

VOJVODINA - NAISA 28:35 (15:16)
VOJVODINA: Guteša, Pavlov, Ahac 1, Bojanić, Skoko 3, Žarković 9, Cakić, Varda, Milovanović, Uskoković, Zečević 5, Dmitrović, Todorović, Blanuša 10, Kojić, Kulundžić. Sedmerci: 6/5Isključenja: 10 minuta
NAISA: Petković, Veljković, Marković, Ćubela 8, M. Mitrović 1, Lapajne 6, Stefanović, Kričak 4, Nedeljković 2, Dragoljubović, J. Zdravković, Mitrović, T. Zdravković 1, Petrović 3, Tanasković, Gorilska 10. Sedmerci: 3/1Isključenja: 10 minuta