Pukla "petarda" u Pirotu, Markova "mašinerija" gazi sve pred sobom!

27.04.2019 plusonline.rs

Prvi meč Radničkog koji igra kao lider na tabeli. Izvesno je da će “bele” do kraja prvenstva čekati mečevi u kojima će, svesni uloge favorita, morati da opravdavaju poziciju i odigraju pobednički. Da li je moguće da Radnički  ne dozvoli iznenadjenje i dobije sve mečeve do kraja čekaćemo. Meč protiv Paraćina je prvi ispit!

3. minut Interesantno gosti su samo na početku utakmice imali loptu u nogama samo kad su krenuli sa centra! U prvih nekoliko minuta videlo se da će “zeleni”iz Paraćina nastojati da brane svoj gol i izbegnu poraz. Domaći su izveli tri kornera ali je brojna odbrana Paraćinaca uspela da sačuva svoj gol.

6. minut Očekivalo se da će ovoj utakmici koju Radnički prvi put igra kao lider na tabeli prisustvovati veći broj gledalaca, doduše zapadna pokrivena tribina je skoro puna, na istočnoj za sad tridesetak gledalaca. Tokom dana pretila je kiša i duvao jak vetar što je uticalo na posetu.

8. minut Centaršut Ćirkovića sa leve strane ,ali je Pati Spasić šutirao visoko preko gola.

12. minut Ponovo je Ćirković sa dobro upućene lopte od Tolića poslao paralelu pred gol na 2.metra od gola našao se sam Aca Stojković i umesto da ubaci loptu u praznu mrežu prošla mu je kroz noge i završila u gol autu. Više nego izgledna prilika za Bele.

16. minut Peti korner za Radnički, dobra kombinacija Pobulića i Ćirkovića, povratna lopta do Spasića koji je sa 20. metara šutirao kraj gola. Gosti su prvi put zapretili minut ranije ali je golman Cvetanović istrčao na 16 metara i ispred centarfora izbacio loptu u polje.

19. minut Raspoloženi Vlatković uputio je pravu bombu sa 20.metara ali je lopta uzdrmala prečku

20. minut Gooollll Ćirković 1:0

Ponovo su Tolić i Pobulić organizovali akciju, upućena je lopta do Stojkovića koji na levoj strani pronašao Ćirkovića a ovaj plasirao pod prečku.

22. minut Raspoloženi Pobulić je šutirao sa 20.metara ali je lopta završila iznad prečke. Verovali ili ne Paraćinci se brane sa šest igrača u prvoj liniji i tri u drugoj

24. minut Boža Mančić je centrirao a Ćirković iz okreta šutirao kraj gola. Gosti nisu uputili ni jedan udarac na gol Radničkog

28.minut Gooollll Pobulić   2:0

Kombinacija mat u tri poteza, Pati Spasić je na 18.metara proigrao Pobulića usledio je dupli pas dvojice igrača, Pobulić je utrčao u šesnaesterac i zakucao loptu u mrežu.

38. minut Stojković je sa leve strane uputio oštar centaršut pred gol, štoper gostiju loše zahvatio loptu koja je umalo završila u mreži, prešla je preko prečke. Vremenski uslovi su za sada dobri, nema vetra, počela je da pada sitna prolećna kiša, očekujemo da padaju i golovi

42. minut Agilni Vlajković je po ko zna koji put prošao desnom stranom i uputio centaršut, Ćirković je ponovo šutirao ali je golman odbranio

45. minut Kraj prvog poluvremena

Lagano bez mnogo truda dobrom pas igrom fudbaleri Radničkog zasluženo vode mada su mogli da postignu još nekoliko golova. Utisak je da kad bi pojačali tempo da bi domaći napunili mrežu Paraćinaca.

48. minut Malo i neće fudbalere Radničkog, odličan centaršut Vlajkovića, Tomović je sa 8.metara šutirao glavom ali je njegov udarac završio u stativu

52. minut Kiša je sve jače počela da pada, uslovi su sve teži, teren je klizav što utiče na preciznost u pas igri pirotskog tima

53. minut Stefan Sibinović najbolji fudbaler Paraćinaca inače veoma brz, pokušao je da pobegne Dojkiću i Markoviću ali ga je Stefan Marković zaustavio padom u noge.

53. minut Gooollll Tomović   3:0

Još jedan napad Piroćanaca kombinacija Stojkovića i Tomovića, centarfor Piroćanaca je brže reagovao od štopera Paraćinaca, šutirao, lopta je pogodila unutrašnji deo stative i završila u mreži

55. minut Marko Vidojević se odlučio da odmori dvojicu standardnih prvotimaca. Uz aplauze gledalaca izašli su Stefan Marković i nedovoljno oporavljeni Miloš Spasić. Umesto njih priliku su dobili mladi štoper Miloš Đorđević i novajlija Milovan Ilić.

Prvi korner gostiju u 65. min.

63. minut Ćirković je razmenio dupli pas sa Mančićem, u duelu sa protivničkim bekom ostao da leži na zemlji, Mančić je centrirao, Stojković je šutirao ali je golman odbranio

65. minut Vidno hramajući Petar Ćirković strelac jednog gola napustio je teren zbog povrede. Umesto njega ušao je najmlađi fudbaler Radničkog Đorđe Veličković

72. minut Još jedan dobar centaršut Vlajkovića, ali je veoma dobri golman Drašković u padu uhvatio loptu ispred Stojkovića. Drašković je i najzaslužniji što su Piroćanci postigli samo tri gola

75. minut Kiša koja je padala nakvasila je teren što je uticalo na igru i dok su domaći fudbaleri igrali lagano gosti su veoma često klizećim startovima ugrožavali Piroćance zbog povrede je tako igru napustio Bojan Dojkić kome se dugo ukazivala pomoć. Na povredu se žalio i Pobulić koji je takođe tražio intervenciju lekara. Dojkić se ipak vratio u igru

78. minut Gooolllll Mister gol Aca Stojković   4:0

Brzonogi Ilić je napravio pometnju u redovima gostiju centrirao u peterac a Stojković se iskupio za onaj promašaj u prvom poluvremenu i glavom uputio loptu u gol, golman Drašković je pokušao da je zaustavi ali je pomoćni arbitar signalizirao pogodak

86. minut  Gooollll Tomović   5:0

Još jedan centaršut sa desne strane, lopta je pala u peterac i Tomović je uspeo da je skrene pravac i glavom je ubaci u mrežu

90.minut Još jedna dobra akcija na sredini terena lopta je prebačena na levu stranu do Pobulića a ovaj je sa 20.metara “isekao” i poslao pod prečku. Golman je odbranio. Kraj.

Srpska liga Istok 26.koloRadnički  - Jedinstvo Paraćin    5:0   ( 2:0 )

Radnički: Cvetanović, Vlajković 9, Marković 8 (Đorđević), Dojkić 8, Mančić 8, Tolić 8, Pobulić 8,  Ćirković 8 (Veličković), Spasić 7 (Ilić 7), Tomović 8, Stojković 9 . Rezerve: Koković, Djordjević, Stanković, Veličković.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Istok Radnički (P) Jedinstvo (P)