OFK Beograd sezonu zatvorio pobedom protiv BASK-a

09.06.2019 OFK Beograd

OFK Beograd zatvorio je sezonu 2018/19 pobedom nad ekipom BASK rezultatom 4-3. Nakon dosta lošeg prvog perioda igre i dosta boljeg drugog poluvremena, Ofkovci su uspeli da preokrenu rezultat i dođu do 14 pobede u šampionatu.

Gosti, inače klub sa dugom istorijom koja je počela još 1903. godine, su igrali jakim tempom tokom celog meča, prvo poluvreme rešili u svoju korist, u devedesetom minutu čak došli i do izjednačenja, ali su Romantičari ubrzo uzvratili sa bele tačke i tako došli do trijumfa u zaustavnom vremenu.

Golove za OFK Beograd postigli su Mitrović i Milić koji su se po dva puta upisali u strelce.

Meč je odigran po dosta teškim uslovima, po velikoj vrućini, a u prvom poluvremenu je napravljena i pauza da bi se igrači osvežili.

Ovim mečom je završena sezona u kojoj je OFK Beograd sakupio 46 bodova uz učinak od 14 pobeda, 4 remija i 12 poraza što nas je pozicioniralo na 5. mesto na tabeli.