PLS: ČSK Pivara - Inđija 1:1

"Vojvođanski prvoligaški derbi" je odigran u Čelarevu. ČSK Pivara je ugostila u tom meču tim Inđije. Bila je to utakmica puna dinamike, ali bez pravih prilika u prvom delu utakmice. Inđija je bila taj tim koji je kontrolisao tok dešavanja u tom delu meča.

ČSK Pivara - Inđija, foto: Dragan Pilipović

U drugom delu domaći igrači su krenuli znatno otvorenije ka golu gosta jer više nisu imali šta da čekaju. Tu se stvorilo dosta prilika za kontru zeleno belih, ali nije bilo onih stoprocentnih situacija pred golom Elesina i Prekovića.

Gost stiže do gola i vođstva preko svog kapitena Mileta Vujasina. Bio je to slobodan udarac za ovog bombardera sa nekih 23.metra od gola domaćina. Usledio je precizan šut u same rašlje domaćeg gola, pa tamo sada sigurno nema "paučine", 0: 1. Igrao se tada 68.minut meča.

Posle vođstva gosta još otvorenija igra domaćeg tima. Taj pritisak gostujuća odbrana lagano brani i ozbiljnije preti preko brzih igrača u napadu. Takvu jednu situaciju Inđija ima u poslednjem minutu regularnog toka igre, kada je imala tri napadača na jednog odbranbenog domaćeg. U Takvoj situaciji Stoiljković sjajno protura loptu u prazan prostor, a usamljeni Milisavljević maši prazan gol iz srca kaznenog prostora.

I kako to biva kazna stiže gosta u četvrtom minutu nadoknadnog vremena. Bila je to dobra akcija domaćina, lopta je zavrnuta gotovo sa korner linije u srce kaznenog prostora gde je najbliži lopti Marko Pantić. Ovaj igrač upućuje precizan udarac u donji ugao gola nemoćnog golmana Prekovića, 1: 1.

Do kraja meča se još krenulo sa centra i rivalima je pripao po jedan bod. Za domaćina velik kao kuća.

Čelarevo. Stadion ČSK Pivare, gledalaca oko 600. Sudija: Milan Mitić iz Leskovca, pomoćnici: Miloš Milićević iz Aleksandrovca i Svetlana Bilić iz Rume. Četvrti sudija: Aleksa Mitrović iz Beograda. Delegat: Milan Lojanica iz Čajetine. Strelci: Pantić 90+4' - ČSK Pivara i Vujasin 68' - Inđija. Žuti kartoni: Stepanov 53' i Pantić 62' - ČSK Pivara, Plavšić 37' i Nikolić 90+4' - Inđija.

ČSK Pivara: Elesin, Stepanov (Mušikić 84'), Walidjo, Pantić, Drašković, Devetak, Zličić (Trifković 70'), Sinđić, Šljivančanin (Nikić 56'), Karać, Živković.

Trener: Vladimir Bauč Inđija: Preković, Nikolić, Milisavljević, Nikodijević (Majdevac 78'), Vujasin (K) (Lazić 90'), Bjeličić, Rogač, Kovačević, Plavšić, Ivančević (Mojsilović 68'), Stoiljković. Trener: Srđan Blagojević.