"Plavi golubovi" preleteli Čair

Danas je, na niškom “Čairu”, odigran prvenstveni meč u kome su domaćini važili za apsolutnog favorita. Međutim, bar što se rezultata tiče, nisu opravdali tu ulogu pa je pobednička serija Radničkog zaustavljena, a gosti iz Subotice golovima Nikolića i Đuričina slavili sa 2:0 i prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza.

U prvom poluvremenu su domaći fudbaleri imali veći posed, kontrolisali meč, stvarali šanse, ali "kruna" tih šansi je izostala, golovi.

Radnički je zapretio već u 2. munutu. Akciju koju je započeo Pavkov, nastavio Saša Stojanović sjajnom asistencijom ka svom prezimenjaku Slaviši, a ovaj sa 12-13 metara, iskosa sa desne strane nije uspeo da savlada odličnog Ostojića. Imale su lepu šansu za vođstvo Nišlije u 28. minutu. Odličan prodor i centaršut Aksentijevića je iskoristio Pavkov i uputio udarac u levi ugao golmana Spartaka, ali se golman gostiju Ostojić još jednom istakao i lepom paradom sprečio siguran pogodak.

Mogao je niški tim do vođstva u 37. minutu, kada su odbrambeni igrači Spartaka umalo ubacili loptu u svoju mrežu, kao i u 42. minutu kada je Aksentijević, nakon solo prodora, oštro šutirao, a golman Subotičana ponovo odlično reagovao i izbacio loptu, koja je išla pod samu prečku, u korner.

Igrači Spartaka nisu stvorili mnogo šansi u prvom poluvremenu, ali su zato, u situaciji u kojoj su se našli, dva puta pogađali okvir gola Šaranova. Najpre je Nikolić, pored istrčalog Šaranova, u situaciji “jedan na jedan” u 25. minutu pogodio stativu, a u 44. minutu je Glavčić odlično šutirao glavom, a golmana Nišlija je spasila prečka.

Stojanovići

Drugo poluvreme je ponovo krenulo u znaku Nišlija i pokušaja igrača Radničkog da što pre postignu, gol. Međutim, prva ozbiljnija šansa je viđena tek u 63. minutu. Noma je pokušao, ušavši u kazneni prostor gostiju, iskosa sa desne strane, sa nekih 7-8 metara, ali je danas odlični golman Ostojić odbranio i ovaj udarac.

A onda, “hladan tuš” na Čairu. Sevnula je kontra gostiju, japanski internacionalac u dresu Spartaka Šimura je prošao po desnoj strani i uputio oštar centaršut. Na pravom mestu se našao Nemanja Nikolić, šutirao, lopta se od stative odbila u mrežu gola Radničkog, pa je na semaforu stajalo Radnički – Spartak 0:1.

Krenuo je Radnički na sve ili ništa, a najbolju priliku da izjednače imali su u 72. minutu. Nakon centrašuta na peterac golmana Ostojića, najviši u skoku je bio Pavkov, koji je milimetarski precizno glavom spustio loptu do Slaviše Stojanovića, a ovaj sa 7-8 metara šutirao pored gola.

Ubrzo nakon toga usledila je kazna. Igrao se 77. minut, na loptu ispred svog šesnaesterca, je startovao Miloš Petrović, no to nije učinio kako je hteo pa je Đuričin pokupio loptu i lako savladao istrčalog golmana Nišlija Šaranova.

Do kraja utakmice ni jedan od timova nije stvorio veće šanse pa su gosti iz Subotice odneli kući ceo plen, odnosno sva tri boda.

U sledećem kolu, narednog vikenda, Radnički gostuje ekipi Voždovca.

Meraklije u 74. min odaju poštu Legendi južne tribine Čaira Aleksandru Živkoviću

RADNIČKI : SPARTAK ŽK 0:2 (0:0)