Rukometašicama Pirota u Kučevu "izmakao" drugi bod

Rukometašice Pirota u meču sa direktnim konkurentom za plasman, osvojile su veoma značajan bod, ali, kad se utakmica detaljno analizira, propustile su priliku da iznenade domaćina i pobede. Pirot je poveo i do 12. minuta naše rukometašice bile su u rezultatskoj prednosti, kada su domaće prvi put povele. Piroćanke su ponovo zaigrale dobro i predvodjene sestrama Tančić  i zahvaljujući  odličnim odbranama Katarine Dinčić u 26. minutu ponovo vodile sa 10:9. Dobra igra u odbrani oba tima, ali i  nesmotrenosti u napadu, doprineli su da bude malo golova.

U nastavku ista slika. Pirot je često imao rezultatsku prednost. U 37. minutu naš tim je  vodio sa 16:13.  Veoma često se to dogadja, pad u igri i domaće su u 47. minutu izjednačile na 17:17. Do kraja neizvesno, gol za gol  i na kraju ipak, su domaće uspele da osvoje bod, iako su slovile za favorita. Moralni pobednik, kako se to kaže, ovog meča bile su rukometašice Pirota. U našoj ekipi briljirale su Katarina Dinčić na golu i sestre Simona i Selena Tančić, koje su postigle 15 golova zajedno, od 22 koliko je postigao naš tim.

Najbolja rukometašica utakmice i najbolji strelac SIMONA TANČIĆ

Maka Ilić, predsednik Kluba, od koje smo dobili fotografije, poslala nam je poruku u kojoj je napisala da naše žale za drugim bodom jer su sveukupno tokom meča, bile bolji protivnik. Maka nam je takodje saopštila i svoj utisak da je ovo jedna od boljih  igara našeg tima u ovom prvenstvu! ŽRK Pirot je igrao bez iskusnih Ivane Savić , Ike Ćirić  i Jovane Ristić Nikolić.

Prva Super B liga žene 10. kolo:  Kučevo: Kučevo- ŽRK Pirot   22:22 ( 11:11)

ŽRK Pirot:  Dinčić, Marković, Stojanović, Selena Tančić 5, Simona Tančić 10, Kričak 2, Krstić, Milojić 2, Antić 1, Djordjević 2, Jovanović.

11 .kolo Super B
Zaječar 1949 28 : 15 Vrbas
Kučevo 22 : 22 Pirot
Metalac 24 : 26 Halas Jožef
Minaqua 39 : 23 Železničar
Proleter 14 : 36 Pančevo
1 Minaqua 10 10 0 0 20