Zlatiborci ostali neporaženi u Kragujevcu!

U četvrtoj pripremnoj utakmici fudbaleri Radničkog 1923 danas su za protivnika imali čvrstu ekipu srpskoligaša Zlatibora iz Čajetine, sa kojom su odigrali nerešeno 1:1 (0:1). Za petak je zakazana nova provera „crvenih“ protiv Sloge iz Požege.

Posle tri pobede u ovom pripremnom periodu, protiv Borca iz Čačka, Proletera iz Jelovika i kragujevačke Slavije, izabranici trenera Slaviše Kovačevića danas su naspram sebe imali protivnika „po meri“. Bio je to Zlatibor iz Čajetine, drugoplasirana ekipa u Srpskoj ligi Zapad, koja zajedno sa vodećim Smederevom najozbiljnije konkuriše za viši rang, Prvu ligu Srbije.

Zlatiborci, pojačani sa nekoliko novih igrača i pod vođstvom iskusnog trenera Ristanovića koji je ranije sedeo i na klupi Radničkog, odigrali su od prvog minuta borbeno, kao da je u pitanju utakmica za bodove, što je posebno bilo vidljivo u prvom delu današnjeg susreta.

Trener Kovačević je i na ovoj utakmici proverio dva kompletna sastava. U prvom poluvremenu podmlađeni tim kragujevačkog prvoligaša nije stvorio neku ozbiljniju priliku za gol, iako borbenost nije izostala. Doduše, na igru Kragujevčana dosta je uticao i rano primljeni gol.

Igrao se drugi minut kada je mladi golman Raičević napravio grešku pri pokušaju da degažira loptu. To je iskoristio iskusni napadač gostiju Vidić, poznat i kragujevačkim ljubiteljima fudbala, koji je iz topolskog srpskoligaša Karađorđa sa još dvojicom saigrača u ovom prelaznom roku pojačao Zlatibor. On se dokopao lopte i nesebično poslužio Kastratovića, kome nije bio teško da loptu pošalje u nezaštićenu mrežu.

Ovaj pogodak kao da je deprimirao fudbalere domaćeg tima. Lopta ih nije „slušala“, a izostale su brze i povezane akcije, koje su krasile igru kragujevačkog prvoligaša na prethodnim pripremnim utakmicama. U beležnici je ostao samo jedan ozbiljniji udarac Maksimovića sa leve strane, ali je golman gostiju uspeo loptu da izbaci u korner.

Zlatibor je sa druge strane bio znatno opasniji. U finišu prvog poluvremena malo je nedotajalo da gosti udvostruče prednost. U 44. minutu Vidić je sa ivice peterca slabo šutirao i omogućio golmanu Raičeviću da loptu skrene u korner i iskupi se za olako primljeni gol na početku utakmice. Samo minut kasnije Marković je uspeo da na gol-liniji zaustavi udarac gostujućeg igrača Srbijanca i spreči drugi pogodak.

Posle odmora trener Kovačević je uveo sastav sa klupe, koji je pokazao mnogo bolju igru. Gledaoci su videli čvršću i bržu igru Radničkog 1923, uz znatno sigurnijeg Rumenića na golu. Pokušavali su Vićentijević, Đurđević i Todorović da izjednače, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Zlatibora.

Gosti su pripretili u 75. minutu kada je Ćirović dobro šutirao po zemlji, ali je golman Rumenić uspeo da loptu izbije u korner. Dva minuta kasnije Zlatiborci su postigli gol koji je poništen zbog ofsajd pozicije, na šta su gostujuči igrači nesportski reagovali, pa je sudija  Petronijević bio prinuđen da iz igre udalji „najborbenijeg“ Milačića, naravno sa pravom zamene.

Odbrana Čajetinaca odolevala je sve do 85. minuta, kada je pred golom Zlatibora na svega nekoliko metara dosuđen indirektan udarac u korist domaćeg tima. Igrači Radničkog 1923 su uspešno izveli ovaj prekid iz koga su postigli pogodak. Varjačić je poslužio Lukića, koji je jakim udarcem poslao loptu u mrežu i tako izjednačio na 1:1, čime je svoju ekipu spasao od prvog poraza u ovom pripremnom periodu.

Iako je za rivala Radnički 1923 danas imao ozbiljnog protivnika, mora se priznati da je odigrao ispod svojih mogućnosti, posebno u prvom poluvremenu, tako da je remi realan ishod duela sa srpskoligašem Zlatiborom.

Gostujući igrači (beli dresovi) odigrali su borbenije, a poklekli su tek u finišu

RADNIČKI 1923 – ZLATIBOR (Č) 1:1 (0:1)

Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.
Gledalaca: 100.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Nikola Kostić, Nikola Marković.
Strelci: Lukić u 85. minutu za Radnički 1923, a Kastratović u 2. minutu za Zlatibor.

RADNIČKI 1923: Raičević, Matejević, Miljuš, Aleksijević, Marković, Živanović, Hvang (Božović), Cvijović, Maksimović, O. Ilić, Gavrović. Igrali su još: Rumenić, Varjačić, Dragačević, Vidović, Petrović, M. Ilić, Todorović, Lukić, Đurđević, Jokić i Vićentijević.

ZLATIBOR: Divac, Miličić, Radulović, Mitrović, Ćirović, Lazović, Veličković, Mladenović, Kastratović, Vidić, Srbijanac. Igrali su još: Vukašinović, Milosavljević, Đonović, Vujić, Đurić, Stanić, Mikačević i Ječmenica.

Naredni kontrolni susret fudbalera Radničkog 1923 protiv Sloge iz Požege koji je bio zakazan za subotu pomeren je za dan ranije, pa će tako ova dva tima odmeriti snage u petak 9. februara na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ sa početkom u 13 časova.

Loznica 1 : 1 Mokra Gora
Mladi radnik 1926 5 : 0 Proleter Mihajlovac
Provo 0 : 1 Budućnost Krušik 2014
FAP 0 : 0 Sloga (P)
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 Šumadija 1903
Smederevo 1924 4 : 0 Jedinstvo Putevi