Sloga čvrsto drži "fenjer"

Posle šest vezanih poraza košarkaši Sloge su, u znatno promenjenom sastavu u odnosu na početak sezone, prosto morali da traže pobedu protiv Novosađana. Početak utakmice je bio dobar za domaće, 15-9 je bilo u 5. minutu,a ovaj deo igre obeležili su rastrčani Otović i visoki Nikolić. Gosti nisu paničili, strateg Vojvodine Socek je hokejaškim izmenama držao visok ritam igre, jak presing još na Sloginoj polovini terena. Do kraja prve deonice domaćin je uspeo da održi prednost od tri poena 24-21. U nastavku se razigrao bek gostiju Dejan Janjić i serijom poena vratio vođstvo Novosađanima. Sloga je imala problema u tom delu igre, ali do odlaska na veliki odmor uspeli su puleni Mihajla Drobnjaka da zadrže minimalnu prednost 40-39.

Navijači Sloge se nisu umorili, ali ne ide pa ne ide - detalj sa utakmice Slloga-Vojvodina

Na početku treće četvrtine, za samo dva minuta košarkaši Vojvodine su pogodili četiri trojke i nagovestili da žele nastavak pobedničke serije i kraj Ibra. Nastavili su gosti sa rafalnom paljbom, ubrzo je Berabkov vezao tri trojke i Vojvodina je imala prednost 60-68. Činilo se da "beli" gube kompas, ali Otović i mladi Ilić su režirali seriju domaćih 7-0 i na isteku 30. minuta igre na semaforu je stajalo 67-68.

Sloga je u poslednjem periodu igre produžila seriju na ukupnih 15-0 (75-68) i bilo je jasno da nas čeka prava drama kraj Ibra. U burnoj završnici sa mnogo trčanja, grešaka, skokova, jače nerve su imali gosti i zahvljajući meč vineru Krstu Bjelici stigli do zaslužene pobede.

SLOGA – VOJVODINA 86 - 92 (24-21, 16-18, 27-29, 19-24)

Nova sportska dvorana Gledalaca:1.500 Sudije: Maričić (Kraljevo), Pecelj (Novi Sad), Strika (Beograd)

SLOGA: Mladenović 15, Bogdanović 8, Milošević, Mihajlović, Otović 18, Simeunović 12 (12 sk), Glišović, Ranitović, Ilić 9, Nikolić 12, Đorđević 12 (8 sk), Erak

VOJVODINA: Zarić 4, Stojanović 7, Berbakov 15, Janjić 23 (9sk), Bjelica 21, Branković 2, Prica, Jovišić 11, Čabrilo 2, Atanasov 6, Birovljev, Matović

Vojvodina 70 : 75 Dunav
Beovuk 72 90 : 79 Mladost Admiral
Tamiš 96 : 68 Vršac
Sloga 82 : 92 KKK Radnički
Zlatibor 83 : 76 Dynamic
OKK Beograd 77 : 111 Metalac