PLS: Inđija - TSC 1:1

Vojvođanski derbi je mogao da zadovolji malobrojne prisutne gledaoce na Gradskom stadionu u Inđiji.Bilo je tu svega što ovu igru zvanu fudbal krasi. Dobri potezi, šutevi, golovi, a na kraju meč i vanfudbalski događaj oličen u velikom nevremenu.

No krenimo redom. Domaćin silovito kreće i već u prvom minutu je moglo biti i 1:0. Nikodijević petom upošljava Bjeličića koji sa oko 19 metara od gola gosta šutira preko okvira vrata Jorgića. U 12' nova prilika za domaćina. I ovog puta je Nikodijević bio deo akcije, on vraća loptu ka Ahčinu koji šutira sa oko 20 metara direktno u Jorgića.

1:0 je bilo u 20'. Kruna napada domaćina do tog minuta. Lepa akcija, Mojsilović se izborio za poziciju, loptu od njegovih nogu odbija Mijić, ista stiže do Bjeličića koji prizemnim udarcem šalje istu u ugao nemoćnog golmana gosta.

Gost stiže do poravnanja rezultata u 32'. Erak se odlučio na šut sa preko 35.metara, lopta ide u ugao, a golman Jeveričić se kasno baca i ona završava u njegovom donjem desnom uglu, 1: 1.

Tu gosti polako preuzimaju igru u svoje noge, ali do poluvremena samo dve prilike. Prvu je imao Davidov koji je gotovo iz mrtvog ugla pokušao iz slobodnog udarca da iznenadi domaćeg golmana. Gost kao da je osetio uzdrmanost Jeveričića pa se Branković odlučio da čak sa svoje polovine iznenadi golmana domaćina. Lopta je preletela prečku gola.

U drugom poluvremenu izmena na golu Inđije. Ušao je u igru Šuljagić umesto nesigurnog golmana Jeveričića. To je domaćin igračima dalo sigurnost posebno u završnici utakmice. Ipak to drugo poluvreme domaćin bolje otvara. Mojsilović sjajno prodire u 50', ubacuje loptu u peterac, ali ispred Nikodijevića odbrana gosta istu šalje u korner. Minut kasnije Mojsilović oprobava svoj šut. Gosti su pogrešili u zadnjoj liniji, Bjeličić upošljava Mojsilovića, ovaj vuče loptu i sa oko 18.metara šutira kraj gola iako je bio neometan.

Presudan detalj, ali ne po rezultat se dogodio u 52'. Mlađović rukama ruši sa leđa Tendaia i kako je već imao žutu karton, isključenje je bilo neminovnost.

Očekivala se velika ofanziva gosta, ali od toga na terenu ništa. Čak šta više Inđija prva preti u 66'. Nikodijević je opet u položaju asistenta. Šalje loptu ka Bjeličiću koji šutira iskosa u visini penala u malu mrežicu gola fosta, ali sa spoljne strane. Dva minuta kasnije i Rogač oprobava svoj šut. Sa preko 35.metara on šutira direktno u golmana Jorgića. Gosti su najbliži vođstvu u 72' i to dva puta. Oba puta je na sceni bio Erak. Prvo je dobro šutirao ka golu domaćina sa 20.metara, ali je Šuljagić šalje u korner. Posle kornera u nastavku akcije opet lopta stiže do Eraka koji iz prve šutira, ali je Kovačević opet padom šalje u korner.

U nastavku vetar, kiša i to je nekako malo umrtvilo dešavanja pred golovima dva tima. Remi čini se ipak najpravedniji ishod meča, s' obzirom da je Inđija igrala čak 40 minuta sa igračem manje na terenu.

Sudija Radaković, e to je posebna priča.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Nikola Radaković iz Novog sada, pomoćnici: Ilija Lovre iz Novog sada i Bojan Paštar iz Subotice. Četvrti sudija: Nenad Minaković iz Novog sada. Delegat: Branko Banglava iz Novog sada. Strelci: Bjeličić 20' - Inđija i Erak 32' - TSC. Crveni karton: Mlađović 52' - Inđija, žuti kartoni: Vraštanović 37' - Inđija i Mijić 82', Šinković 13' - TSC.

Inđija: Jeveričić (Šuljagić 46'), Nikolić, Kovačević (K), Počuča, Mlađović, Rogač, Vraštanović (Todić 89'), Mojsilović (Ilić 78'), Ahčin, Bjeličić, Nikodijević. Trener: Srđan Blagojević.

TSC: Jorgić (K), Mijić, Mezei, Branković, Skopljak, Šinković (Grujić 77'), Tomanović, Milićević, Erak, Davidov (Silađi 74'), Tendai ( Damnjanović 90'). Trener: Petar Kurčubić.