KUP Srbije: Sloboda poražena na samom startu

Sloboda je poražena na samom startu od ekipe Borca iz Čačka rezultatom 1-2. Iako je na kraju utakmice ishod bio u korist gostiju nije se tako činilo od samog početka. Prvih 10 minuta Sloboda je bila znatno uigranija, vršila je pritisak na gol Bajića što se i isplatilo u 11. minutu. U kaznenom prostoru Čačana se zagužvalo lopta se odbila a na nju je naleteo Peličić Balša koji ju je kao projektil poslao iza leđa Bajića. Nakon postignutog gola Sloboda se povukla na sredinu terena gde su obe ekipe neizmenično razmenjivale pas lopte.

Gosti su polako ali sigurno preuzimali inicijativu. Nakon nekoliko pokušaja za pogodak van okvira gola Borac ipak uspeva da izjednači. Na levoj strani protrčao je Perišić i odličnim centaršutem pronašao usamljenog Jovanovića na petercu koji je sa lakoćom matirao Đurića. Četiri minuta kasnije 5 metara iskosa ponovo Jovanović, ali ovoga puta nije uspeo. Gosti su nastavili sa pritiskom što ih je dovelo do preokreta. Nakon odličnog proigravanja u prostor, u 41. minutu, Knežević je ostao sam i iskosa sa nekih 5 metara matirao golmana domaćina Uroša Đurića. Borac je 2. poluvreme počeo pritiskom na gol domaćina. Gosti su imali priliku da povećaju prednost u 54. minutu odličnom akcijom Lima Kruz – Jovanović – Knežević ali na sreću po domaće navijače lopta je završila u rukama golmana Slobode, Đurića. Domaćini su pokušali da uzvrate u 56. minutu proigravanjem Đorđevića preko gola šutnuo je Dejan Đorđević. Nakon 20 minuta igre na sredinii terena Lima Kruz kreće u solo prodor i nakon odličnih par driblinga loptu ipak hvata Đurić Uroš. Stopostotnu šansu da vrati svoj tim u zavidan položaj je propustio je Đorđević kada se lopta slučajno odbila iza leđa odbrane Čačana ali ipak nije uspeo da se snađe i tu loptu ubaci u gol.