Sloga "petardom" brani tron

Kragujevčani mogu da budu srećni što su primili samo pet golova. Sloga je demonstrirala visok nivo fudbala, poigravala se sa nejakim rivalom i svaki napad „belih“, pogotovo u prvom poluvrmenu, bio je gol šansa. Već u 18. sekundi meča Milojević je iskoristio sjajan prodor Memedovića, za koga protivnički igrači nisu imali rešenja, i preciznim šutem pod prečku je doneo Slogi vođstvo. Odmah zatim je Parezanović iz slobodnog udarca ciljao rogalj gola gostiju, ali je Milanović bio siguran. U 10. minutu ponovo Memedović pravi dar mar, a Kastratović postiže gol za vođstvo od 2-0. Ubrzo se u listiu strelaca upisao i bonus domaćih Milošević koji je iskoristio neuspelu ofsajd zamku da dotuče rivala. Samo dva minuta kasnije Stević je neoprezno startovao na Milojeviću i teško povredio ključnog igrača „belih“ koji je morao pomoć da potraži u kraljevačkoj bolnici. Do kraja ovog dela susreta Ignjatović nije uspeo da postigne već viđen pogodak,a šansu je propustio i iskusni Kolaković. U drugom poluvremenu malo je opao tempo, ali je Sloga stvarala i propuštala šanse. U 73. minutu Ignjatović je konačno isprobao svoj snažan šut i poslao loptu neodbranjivo u sami ugao nemoćnog Milanovića.Konačan rezultat, sedam minuta kasnije, postavio je iskusni Barjaktarević koji se posle kornera najbolje snašao u petercu gostiju i poslao loptu pod prečku u mrežu. Sloga ostaje lider, golman Nikola Košanin je 720 minuta nesavladiv i u takvoj atmosferi „beli“ čekaju derbi u Gornjem Milanovcu sa Takovom.

Strelac trećeg gola za Slogu protiv Arsenala Marko Milošević (beli dres)

SLOGA (KV) – ARSENAL (KG) 5 – 0 (3 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Nemanja Bogdanović (Čačak) 8 Strelci: Milojević u 1., Kastratović u 10., Milošević u 26., Ignjatović u 73. i Barjaktarević u 80. minutu Žuti kartoni: Janjoš, Stević, Otović (Arsenal). Igrač utakmice: Marko Memedović (Sloga) 8.

SLOGA: Košanin - , Parezanović 7,5, Čolić 7,5, Pavlović 7,5, Memedović 8 (Krstić -), Ignjatović 7,5, Milojević – (Barjaktarević 7,5), Kastratović 8, Gvozdenović 7,5, Kolaković 7,5 (Grabovac -), Milošević 7,5.

ARSENAL: Milanović 5, Đorđević 5, Jovanović 5, Janjoš 5, Tanasoijević 5, Todorov 5, Srević 5, Obradović 5, Živković 5 (Polovina 5), Stefanović 5 (Drekalović 5), Otović 5.