"Musketarima" visoka Zvezda
Konačno! U novoj sportskoj dvorani u Kraljevu, otvorenoj početkom ove godine, odigrana je prva odbojkaška utakmica. I rivali su bili pravi, domaća Ribnica i šampionski sastav beogradske Crvene zvezde. Oko 1500 gledalaca je došlo u grandiozno zdanje na desnoj obali Ibra da uživa u čarima magične igre na mreži. "Musketari" i "crveno-beli" su im priuštili dobru predstavu.

Početak meča špripao je domaćima, igrali su jako dobro puleni Boška Mačužića, Vilimanović je bio nepogrešiv na servisu, Okošanović i Milovanović sigurni na mreži, a Močić i Adamović u polju. Poveli su "musketari" 5-2, Zvezda uhvatila priključak na 9-9,a na tehnički tajm aut se otišlo sa vođstvom domaćih 12-11. Kada je Ribnica povela 15-12 niko nije mogao ni da pretpostavi da će to biti poslednje vođstvo domaćih. Gosti su tada počeli da igraju, duga serija servisa Okolića i odličan "Gibe" Blagojević u napadu i za čas je na semaforu stajalo 16-22. Do kraja ovog dela igre Ribnica je uzela još samo dva poena 18-25.

"Crveno-beli" su bolje počeli drugi set, brzo su poveli 1-4, ali je domaćin uspeo da se brzo vrati u meč. Izjednačenje je stiglo pri rezultatu 7-7,a potom su "musketari" i poveli 10-9 i na tehnički taj aut otišli sa prednošću od 12-10. Posle servisa Ilića domaći su duplirali prednost što je nateralo Kobiljskog da zatraži prvi trenerski tajm aut.To je urodilo plodom jer su gosti vezali četiri poena za izjednačenje, pa su usledile i prve izmene u Ribnici. To nije trglo pulene Boška Mačužića, pa je pri vođstvu gostiju od 15-17 usledio i tajm aut stratega Kraljevčana. Usledila je rezultatska klackalica u kojoj su jaćče nerve imali odbojkaši C. zvezde iskoristivši drugu set loptu 24-26.

U trećem setu bilo je vidljivo zalaganje domaćina da ostane u meču i težnja gostiju da sve završe bez izgubljenog seta. Na tehničakom tajm autu "crveno-beli" su imali minimalnu prednost 11-12 koju su ljubomorno čuvali i konstantno uvećavali. Bilo je jasno u tim trenutcima da je domaćin nemoćan za jači otpor i samo se čekao konačan kraj, a on je usledio posle ispucanog auta Usiljanina za konačnih 16-25.

Crvena zvezda je zasluženo stigls do maksimalne pobede, dok su Kraljevčani uspisali i peti uzastopni poraz.

RIBNICA - CRVENA ZVEZDA 0 - 3 (18-25, 24-26, 17-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1500 Sudije: Petrović (Užice) i Lazarević (Šabac)

RIBNICA: Ilić 1 (bl), Okošanović 13 (10gr), Marković, Adamović 5, Močić (libero), Ćosić 4 (1bl, 6 gr), Vilimanović 2 (1 bl, 3gr), Milovanović 6 (2bl),Pavlović 2 (1 as), Usiljanin (3 sg), Seizović (1gr), Nisu igrali: Paunović, Marković Trener: B. Mačužić

C. ZVEZDA: Okolić 9 (4 as, 2bl, 3 sg), Jevtić (libero), Škrbić 5 (7gr), Stojsavljević 3 (3gr), Munćan 7 (3 bl, 1 as, 2 gr), Blagojević 13 (1 bl, 1 as, 2 sg, 2 gr), Buculjević 3 (2 bl, 1 sg), Jakovljević 7 (1 as, 3 sg). Nisu igrali: Đurđević, Gmitrović, Milutinović i Veljović. Trener: Dragan Kobiljski

Radnički 2 : 3 Novi Pazar
Inđija 2 : 3 Ribnica
Vojvodina NS Seme 3 : 0 Niš
Spartak 3 : 0 Partizan
Klek Srbijašume 0 : 3 Crvena zvezda