Takovo pobednik kupa moravičkog okruga

Finale kupa moravičkog okruga donelo je dvoboj timova iz srpskoligaške, odnosno zonske konkurencije. U meču odigranom u „Velikoj koloniji“, čačanska Sloboda poražena je od Takova sa, ubedljivih 0-5. Podmlađeni tim Čačana, nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor, daleko iskusnijoj i organizovanijoj ekipi iz Gornjeg Milanovca. Od početka susreta, igrači u plavoj opremi diktirali su tempo i vršili pritisak na zadnju liniju domaćih. Već u 4. minutu, golman Slobode, Novaković otklanja opasnost istrčavanjem ispred Strizovića. Šest minuta kasnije, Milanovčani postižu pogodak. Korner je izveo Nikolić a Dragojević biva najviši u skoku i glavom matira Novakovića. Pokušao je Kovačević da uzvrati ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora Maksimović izbacio u korner. Igrao se 12. minut. Na isteku pola časa igre, bilo je 0-2. Jedna dubinska lopta, upućena sa polovine gostiju, preletela je nekoliko igrača Slobode i došla do Tomovića, koji se prikrao iza leđa odbrane a zatim prihvatio loptu i sa petnaestak metara pogodio donji desni ugao. Ponovo je Tomović bio strelac u 40. minutu, kada je iskoristio pas Vukomanovića i iz neposredne blizine postigao treći gol za svoj tim. Drugi deo nije doneo nikakve promene u igri. Sloboda bezidejna, demotivisana, ni nalik ekipi koja želi da promeni stanje na terenu. Gosti, sa druge strane, zadovoljni rezultatom, strpljivo su čekali novu priliku. Ipak, mogli su Čačani do gola u 58. minutu. Kovačević je pronašao Miljana Petrovića na desetak metara od gola Takova ali njegov udarac odlazi iznad prečke. Koji trenutak kasnije, Strizović postiže četvrti pogodak za Milanovčane nakon asistencije Vlastimira Petrovića, koji je dobro prošao po levoj strani i dodao loptu na peterac. Takovo je do petog pogotka stiglo u 77. minutu. Ponovo je Strizović pogodio, ovoga puta glavom, neometan, sa svega dva metra udaljenosti. Do kraja susreta, beležimo jedanaesterac za Slobodu, pet minuta pre kraja. No, Veljović pogađa stativu, pa je tim iz Čačka ostao bez počasnog gola. Po završetku utakmice, Takovu je dodeljen pehar namenjen pobedniku kupa a predstavnik fudbalskog saveza moravičkog okruga Radisav Mutavdžić, poželeo je ekipama puno uspeha i sportske sreće u nastavku ligaških takmičenja.