26.03.2013 Vinko Janković

PFL Sombor: Lideru samo bod iz Kljajićeva, Kula silna na startu

Odloženo, XVI kolo prvenstva Područne lige Sombor , odigrano u nedelju 24. marta, donelo je uglavnom očekivane rezultate, gde su četiri utakmice završene pobedama domaćih ekipa, a druge četiri bez pobednika, nerešeno. U derbiju kola , lider sa vrha tabele, ekipa PIK Prigrevice, uspela je samo "otkinuti" bod u Kljajićevu, gde ih je dočekao spremni Kordun i odma na startu utakmice dao do znanja da će biti teško sa ekipom crno-belih. Knežević je doveo svoj tim u vođstvo udarcem sa velike udaljenosti iz slobodnjaka, a konačnih 1:1 postavio je Vuković osam minuta pre kraja. U drugom derbiju, Zadrugar je iz Gračaca doneo bod u igri sa domaćim Borcem, a oba gola su postignuta za deset minuta u prvom delu utakmice. Poveli su gosti u 34, a domaćin je poravbnao u 44. U još dva susreta nije bilo pobednika, Radnički iz Ratkova je remizirao sa Graničarem u Riđici, a čonopljanci su bez primljenog gola se vratili sa bodom iz Kruščića (0:0). Pobede u ovom kolu ostvarili su bukovčani u susretu sa Hajdukom iz Stapara (3:1), imenjak iz Deronja pobedivši brestovački BSK (2:0), OFK Mladost je slomila otpor u 65. minutu iz penala, da bi u 88 , drugim golom savladala Polet iz Karavukova. Ovoga, prvoga prolećnog kola, fudbaleri Kule su kao domaćini pobedom nad Graničarom (G) od 4:0 , najavili da su krenuli iz pepela i da će nastavak biti u popravljanju svoje pozicije na tabeli. Inače stanje u gornjem delu tabele je ostalo nepromenjeno , stim što je Mladost, pobedom došla ,sa devet, na sedam bodova zaostatka iza vodeće PIK Prigrevice. Lider u nedelju ponovo gostuje, ovoga puta u Brestovcu,a prvi prolećni nastup pred svojim navijačima, drim tim će imati u trećem kolu kada na renovirani teren Prigrevice stže drugoplasirani Zadrugar iz Srpskog Miletića.