Četvrtfinale kupa PFS Subotica: Bačka 1901 posle penala prošla u polufinale

Poslednji gol u regularnom toku utakmice: Nemanja Vještica stelac - foto: V. Jankov

Naš najstariji klub Bačka 1901 iz Subotice obezbedio je polufinale kupa FSS na teritoriji PFS Subotica, jer je bio uspešniji u izvođenju penala rezultatom 7:6. Iskusni golman Sabo je u sedmoj seriji izvođenje udaraca sa bele tačke odbranio šut Vuka Vještice i doneo radost saigračima. U regularnom toku utakmica je završena nerešenim rezultatom 3:3.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i Nenadović je, posle centaršuta Matijaševića sa levog boka, glavom smestio loptu u mrežu. Samo tri minuta kasnije Pejić je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara izjednačio na 1:1. Potom su na golgetersku scenu stupili blizanci Filip i Andrej Bašić Petković. Prvi je pogodio Filip u 36. minutu, a Andrej je posle solo prodora bio precizan u 64. minutu. Trener domaćih Dragan Ivanović je posle sat vremena „junoše“ zamenio s nekoliko iskusnijih igrača i to je donelo rezultat. Prvo je Mitić u 66. minutu postigao prvenac u dresu Bečejaca tako što je iz peterca „zakucao“ loptu kod prve stative. Dva minuta kasnije, posle cenaršuta Tomića iz slobodnog udarca sa leve strane, Nemanja Vještica je kod prve stative bio najspretniji i izjednačio na 3:3. U 84. minutu Tomić je uzdrmao stativu, ali promene rezultata nije bilo i Subotičani su boljim izvođenjem penala obezbedili nastavak u najmasovnijem takmičenju.

OFK Bečej 1918 - Bačka 1901  9:10 (penalima) 3;3 (1:2)

Bečej: Gradski Stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Gardašević (Bačka Topola) 7. Strelci: Pejić u 7, Mitić u 66, N. Vještica u 68. za OFK Bečej 1918, Nenadović u 4, F. Bašić Petković u 36, A. Bašić Petković u 64. minutu za Bačku 1901. Penali: Tomić, Tutnjević, Milovanović, Vorgučin, N. Vještica, Videnović za Bečej, a Mezei, Vrana, Radmanović, Gnjatović, Arežina, A. Bašić Petković i Ivković za Bačku 1901. Žuti kartoni: Hardi, (OFK Bečej 1918), Gnjatović (Bačka 1901). Igrač utakmice: N. Vještica (OFK Bečej 1918)

OFK Bečej 1918: Strainić 5,5, V. Vještica 6, N. Vještica 7, Milovanović 6, Šavija 6 (od 60 Tutnjević 6,5), Hardi 6 (od 60. Videnović 6,5), Čeman 6, Ćurčić 6,5 (od 80. Tomić 6,5), Pejić 6,5 (od 46. Ćuk 6), Mitić 7, Medić 6 (od 60. Vorgučin 6,5).

Bačka 1901: Sabo 7, Gnjatović 6 (od 88. Čakić -), Ivković 6,5, Radmanović 6,5, Mezei 7. Malenčić 6,5, Arežina 6,5, Kujundžić 6 (od 65. Vrana -), Nenadović 7 (od 88. Kovijanić -), F. Bašić Petković 7 (od 50. A. Bašić Petković 7), Matijašević 6,5.