Kolubara "razmontirala" Radnički na Novom Beogradu

Posle tačno dva i po meseca ovog vikenda je nastavljeno prvenstvo u Prvoj ligi Srbije. Novitet je da je današnjem domaćinu od strane Disciplinske i Etičke komisije FSS izrečena kazna oduzimanja 6 bodova, s toga se Radnički našao u nezavidnom položaju na tabeli i sa svega 13 bodova, uz Novi Sad, nalazi se na samom dnu. Utakmica je inače odigrana na stadionu FK Bežanija sa veštačkom podlogom, jer je stadion kraj studenjaka u lošem stanju usled padavina u prethodnom periodu.

Meč je u 9. minutu evro golom otvorio veteran u redovima gostiju, Mile Savković, volej udarcem sa oko 18 metara loptu je poslao u same rašlje. Đokić uzvraća na drugoj strani u 13. minutu, njegov šut sa dvadesetak metara završio je u naručju sigurnog Stanivukovića. Igrao se 15. minut kada je Kolubara duplirala prednost, najsnalažljiviji posle udarca iz ugla bio je Furtula i rezantnim šutem loptu poslao pod prečku.

Sabrali su se potom domaći igrači i pokušavaju da poprave loš utisak iz prvog dela poluvremena. U 28. minutu Đokić je pokazao da njegova lopta ima "oči", ostavio je samog pred golom Nuredinija koji se nije najbolje snašao šutiravši pravo u Stanivukovića. Prilika da svoju ekipu vrati u igru otišla je u nepovrat. Gosti su se očekivano povukli u odbranu, a u 38 minutu sevnula je brza kontra koju je poveo Braunović pravovremeno uposlivši Jevremovića, ovaj šutira traljavo sa svega 7-8 metara, pa je Maslarević bez po muke odbranio. Priča je mogla biti završena već u prvom poluvremenu.

Omaleni Nuredini i u 43. minutu ne koristi situaciju jedan na jedan pred golom Kolubare, ovaj put Stanivuković mu je šut zaustavio nogom. Na kraju, promašaj Nedeljkovića u prvom minutu nadoknade je za rubriku "verovali ili ne", sjajno uposlen od Lazića prebacio je čitav gol gostiju sa svega 2-3 metra udaljenosti. Lazarevčani su sa lepom prednošću otišli na zasluženi odmor, a igračima domaće ekipe preostaje da u drugom delu poprave utisak i nišanske sprave.

Pokušali su domaći izmenama na poluvremenu da unesu živost u svoje redove, ali gosti u 54. minutu postižu i treći pogodak. Braunović je dobio pas u prostor od strane Savkovića, pa iako je otišao malo više u stranu uspeva da savlada nesigurnog Maslarevića gotovo iz mrtvog ugla.

Potom je bila stvar rutine da gosti utakmicu privedu kraju, Novobeograđani imaju blagu terensku inicijativu, ali su i u 67. minutu pokazali da u nogama imaju vlažan barut. Nuredini je uputio centaršut na drugu stativu gde se usamljen našao Stojanović, ali ni to mu nije bilo dovoljno da se upiše u strelce.

Lazerevčani danas dominiraju, pokazali su igru dostojnu superligaša, malo je nedostajalo da u 72. minutu uvećaju prednost. Kočović je lepo na prvoj stativi pronašao Cvetićanina, a ovaj sa 5 metara loptu glavom poslao kraj stative. Istovetna akcija i u 78. minutu, ovog puta akteri su bili Cvetićanin i Braunović, ovaj potonji šutira pravo u golmana domaćih sa 5-6 metara razdaljine. Tačku na veoma dobru igru stavio je Đorđević u 89. minutu, na pas Filipovića sa svega par metara ugurao je loptu u praznu mrežu za konačnih 0:4.

Novobeograđani će narednog vikenda biti gosti imenjaka iz Sremske Mitrovice, dok Kolubara u Lazarevcu dočekuje leskovačku Dubočicu.

RADNIČKI (NB) - KOLUBARA 0:4 (0:2)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bikić Nikola. POM.SUDIJE: Rađen Predrag i Šain Goran. STRELCI: Savković 9, Furtula 15, Braunović 54. i Đorđević 89.min (Kolubara). ŽUTI KARTON: Đurić (Radnički NB).

RADNIČKI (NB): Maslarević, Nedeljković, Matejević, Nuredini (Brašić), Škorić, Pešić (Ćurčić), Lazić (Stojanović), Lukić (Ikporo), Đokić, Đurić, Koca (Banga).

KOLUBARA: Stanivuković, Vasiljević (Marinković), Macui, Savković (Cvetićanin), Furtula (Đorđević), Kočović, Braunović (Kiković), Jovanović (Filipović), Nikolić, Jevremović, Radosavljević.

RFK Grafičar 1 : 0 Inđija Toyo Tires
RFK Novi Sad 1921 1 : 0 OFK Beograd
GFK Dubočica 0 : 0 Tekstilac
Radnički (NB) 0 : 4 Kolubara
Jedinstvo (Ub) 1 : 0 Radnički (SM)
Metalac 0 : 0 Smederevo 1924