Razigrani omladinci "crveno-belih" do ubedljive pobede

I u trećem duelu između Crvene zvezde i Radničkog 1923, nakon trijumfa u seniorskoj i kadetskoj konkurenciji, pobedu su upisali i omladinci rezultatom 5:0. Raspoloženi u timu Nenada Milijaša bili su dvostruki strelci Veljko Vukojević i Darije Markočević, a efektno je pogodio i Aleksa Cvetković.

Brzo su juniori  "crveno-belih" načeli mrežu kragujevačkog Radničkog, s obzirom na to da je tek prošlo šest minuta igre. Bila je to uigrana akcija iz kornera u kojoj se lopta odbila do Milosavljevića koji je prosledio na drugu stativu gde je spreman čekao Veljko Vukojević da načne mrežu rivala. U 14. minutu je brzonogi Avdić projurio po levoj strani i ubacio loptu u sredinu, koju je glavom zahvatio Markočević, ali je pokušaj završio pored desne stative. Ono što Markočeviću tada nije uspelo, jeste u 28. minutu kada mu je Gojkov poslao loptu u noge, a napadač iz Teslića se dobro zagradio i kroz noge defanzivca uspeo da pošalje loptu u mrežu.

Kao i od starta sezone, zapažen je bio Vukojević, pa je tako u 40. minutu prvo udarcem sa distance namučio Vučkovića, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena uspeo da dođe do novog pogotka. Ponovo je Gojkov bio kreator, i sjajnu loptu između dva štopera poslao za brzonogog ofanzivca iz Šapca koji je pogodio pod prečku. Da već sad imamo kandidata za gol sezone, pobrinuo se Aleksa Cvetković u 50. minutu koji je vukao loptu, namestio se na levu nogu i efektno sa 20 metara pogodio samo rašlje gola koji čuva Vučković, a koji je projektil Zvezdinog talenta ispratio ukopan. Napadački instinkt demonstrirao je Darije Markočević u 63. minutu kada je uklizao u petercu na dodvanje Tegeltije i postavio konačan rezultat.

Crvena zvezda - Radnički 1923 5:0 (3:0)

Stadion: ,,Tereni Omladinske škole FK Crvena zvezda”. Sudija: Denis Aćimović. Strelci: Vukojević u 6. i 45, Markočević u 28. i 63. i Cvetković u 50. minutu. Žuti kartoni: Tegeltija, Vasilić (Crvena zvezda), Pantović (Radnički 1923).

Crvena zvezda: Marinković, Vidojević, Milosavljević (od 54. Radujko), Stojsavljević, Tegeltija (od 65. Modu), Miranović, Cvetković (od 65. Vasilić), Avdić, Gojkov (od 58. Mladenović), Vukojević (od 54. Mustafa), Markočević.

Radnički 1923: Vučković, Ristić, Bukumira, Ristović, Pantović (od 46. Živadinović), Kosanović (od 46. Čorbić), Kolarević, Rakičević (od 72. Djorović), Dimitrijević, Lukić (od 46. Arsenijević), Tanasijević.

Partizan 2 : 0 RFK Grafičar
Crvena zvezda 5 : 0 Radnički 1923
Jedinstvo (Ub) 1 : 2 Čukarički
Radnički (N) 1 : 1 IMT
Vojvodina 2 : 1 Radnički (NB)
Spartak ŽK 4 : 3 Zemun