Zaječarci startovali pobedom

Pred oko 300 ljubitelja fudbala igrači Timoka 1919 startovali su pobedom u Zoni „Istok“ protiv ekipe Balkanski iz Dimitrovgrada. Mogli su zaječarci da napune mrežu gostiju ali su zatajili u završnici. Tokom celog meča, izabranici Miroslava Šinkija Nikolića, imali su potunu inicijativu na terenu iako su gosti iz Dimitrovgrada znatno iskusniji tim.

Prvu priliku na utakmici imao je Luka Stojadinović u 25. minutu igre kada je iz peterca traljavo šutirao pravo u golmana Vojislava Ilića. Gosti su uzvratili tri minuta kasnije posle greške odbrane Timoka ali je šut iskusnog Nikole Ćirića zaustavio golman Aleksandar Jovanović. Pet minuta pre kraja prvog poluvremena Nenad Stamenković je imao stopostotnu šansu za vođstvo domaćih ali je bio za malo neprecizan. Ipak su fudbaleri Timoka uspeli da na odmor odu sa golom prednosti. Marko Cvetković je započeo akciju po desnoj strani, asistirao da Andrije Antunovića koji odlično centrira u peterac a Uroš Nikolić glavom matira golmana Ilića za 1:0.

Prvih desetak minuta na startu drugog dela meča gosti iz Dimitrovgrada su imali blagu inicijativu ali nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola. U 65. minutu ponovo Nenad Stamenković iz peterca ne postiže pogodak za Timok jer je saveznik gostiju bila prečka. U 70. minutu je veoma zapaženi Andrija Antunović posle prodora po desnoj strani pokušao da centrira ali je Stefan Sokolov nenamerno zaustavio taj udarac rukom. Glavni sudija Nemanja Arsić iz Leskovca nije se dvoumio da pokaže penal. Siguran sa bele tačke bio je Uroš Nikolić za 2:0. Do kraja meča je dvostruki strelac Uroš Nikolić mogao još dva puta da zatrese mrežu gostiju ali nije bio najprecizniji u završnici.

TIMOK 1919 – BALKANSKI 2:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 300. Glavni sudija: Nemanja Arsić (Leskovac), pomoćnici: Predrag Hristov (Niš) i Stevan Lazarević (Niš). Strelac: Uroš Nikolić u 45. i 70. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Aleksandar Ilić, Luka Stojadinović (Timok 1019), Nikola Krumov, Vojislav Ilić, Dušan Mančić i Nikola Dimitrov (Balkanski)

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Kuzmanović Marković, Antunović (Ranđelović) U. Nikolić, Vanić, Stamenković (Rangelov) Stojadinović, A. Ilić (Ristić), Milosavljević (Jeremić)
BALKANSKI: Ilić, Krumov, Sokolov (Dimitrijević), N. Ivanov (Dimitrov), B. Vasov, Petrov (Josifović), Ćirić, S. Vasov, D. Ivanov, Milanov (Mančić), Todorov