Vojvodina kao domaćin osvojila 14. "Trofej Bačkog Gradišta"

Pobednici 14. "Trofeja Bačko Gradište" s predsednikom Stojanom Stojanovićem - foto: FK Vojvodina

Tradicionalni, 14. po redu, "Trofej Bačkog Gradišta" pripao je domaćinu Vojvodini, jer su u finalu, posle 2:2 u regularnom toku utakmice, bili bolji izvođači penala (4:2) od Obilića iz Zmajeva. Treće mesto osvojio je prošlogodišnji pobednik Mladost iz Bačkog Jarka, pošto su rezultatom 4:2 savladali TSK iz Temerina. Prvog dana turnira Vojvodina je sa 4:3 pobedila TSK, a Obilić iz Zmajeva je minimalnim rezultatm 1:0 bio uspešniji od Mladosti.

- Na ovaj način smo se izjednačili sa OFK Bečejom, koji je osvojio tri trofeja. Ostali su pripali Bačkoj iz Đurđeva dva puta, a po jedanput su pehar osvajali Bajša, ŽSK iz Žablja, Mladost iz Bačkog Jarka, Mladost iz Turije, Njegoš oz Lovćenca i Hajduk iz Čuruga, ponosno naglašava sekretar Vojvodine Siniša Stepanović.

Kako Bačkogradištancima ova godine protiče u znaku obeležavanja 110 godina igranja fudbala u selu, trofej je stigao u pravom trenutku.

Trener Vojvodine Lazar Dabižljević u finalu je izveo sledeći sastav: Šmit, Ilić, Marković, Dražić, Stefanov, Dabižljević, Korać, Pelengić, Jović, Durmiši, Janković. Igrali su još: Kozarski, Sikimić, Kopre, Marjanov. Vojvodina je povela sa 2:0 golovima Pelengićau 48. i Marjanovau 74. minutu, ali Zmajevčani su izjednačili golovima Krstića u 79. i Lazića u 82. minutu. Sigurni izvođači penala bili su Dražić, Korać, Sikimić i Marjanov kod Vojvodine, odnosno Ćetković i Kobilarov kod Obilića.

Imajući to u vidu, predsednik Vojvodine Stojan Stojanović pobednički pehar uručio je kapitenu Vojvodine Miodrag Pelengiću.