Atletika: Ana Subotić zauzela 71. mesto u maratonu na OI

LONDON, 5. avgusta (Info centar) - Atletičarka Srbije Ana Subotić zauela je u maratonskoj trci na Olimpijskim igrama u Londonu 71. mesto sa vremenom 2:38,22 časova.

Druga naša predstavnica u maratonu Olivera Jevtić nije završila trku, jer je odustala na oko 25 kilometra od starta.

Titulu olimpijskog pobednika u maratonu za žene osvojila je Tiki Gelani iz Etiopije u vremenu 2:23,07. Srebrna medalja pripala je Prišah Džepto iz Kenije u vremenu 2:23,12, dok je bronza otišla u ruke Ruskinje Tatjane Petrove u vremenu 2:38,22.

U maratonskoj trci startovalo je 118 takmičarki. Tokom takmičenja odustalo je 11 atletičarki, koje nisu izdržale jak tempo vodeće grupe i kišovito vreme u Londonu. Među odustalima je bila i Olivera Jevtić, koja nije završila trku ni na prethodnim Olimpijskim igrama u Pekingu 2008.

Zato je hrabra Ana Subotić ostvarila pravi podvig. Po prohladnom i kišovitom vremenu, ona se dobro držala ulicama Londona. Iako je iza pobednice Gelani zaostala više od 15 minuta Ani Subotić se nema šta prigovoriti. Istrčala je jedan od najvažnijih maratona u karijeri i pred njome je uspešna karijera. Subotićeva je na 35. kilometru imala vreme 2:10,55, a na 40. km 2:30,01.