Voždovac i dalje nepobediv na krovu, ostaje žal za tri boda

Fudbaleri Voždovca remizirali su u meču protiv Rada koji je završen rezultatom 1:1. Strelac za Voždovac bio je Mašović, dok je izjednačenje Radu doneo Bainović. Ovo je sedma utakmica ovog proleća u kojoj Zmajevi nisu poraženi na svom terenu, uz skor 5 pobeda i dve nerešene utakmice.

Fudbaleri Voždovca sjajno su otvorili utakmicu i uspostavili ritam igre koji im je odgovarao. To se videlo već u 3. minutu kada je Andrija Luković sjajno šutirao i pokušao da ugrozi golmana gostiju, međutim nije imao uspeha.

Isti igrač bio je opasan po gol Rada i u 24. minutu kada je sjajno reagovao na asistenciju Borka Duronjića, međutim golman Rada je i ovoga puta bio na pravom mestu i sačuvao mrežu svog tima.

Odmah u sledećem napadu i Duronjić pokušava, ali lopta nije htela u gol “građevinara” i pored dominantne igre sve do 42. minuta.

Duronjić je sjajno probio do desnoj strani, uleteo u šesnaesterac protivnika i sjajno uposlio Mašovića kome nije bilo teško da zatrese mrežu Rada za vođstvo Zmajeva od 1-0, i to je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Rad je konsolidovao svoje redove i pokazao da može biti itekako opasan protivnik.

Fubaleri Voždovca sporadično su pokušavali da ugroze gol ekipe sa banjice, međutim svi pokušaju su bili neuspešni.

Od 75. minuta Rad kreće da pravi pritisak na gol Zmajeva, i u nekoliko navrata ozbiljno preti golmanu Iliću preko svojih napadača.

Koban po Zmajeve bio je 87. minut utakmice kada je Bainović uputio udarac sa 25 metara, u gornji levi ugao golmana Ilića, koji se maksimalno potrudio da odbrani ovaj šut, međutim čak ni to nije pomoglo i lopta je završila u mreži Voždovca.

Nakon tri minuta sudijske nadoknade glavni sudija je odsvirao kraj i tako definitivno podelio bodove među gradskim rivalima.

Ostaje žal za sva tri boda koja su mogla da ostanu na krovu, i tako osiguraju Zmajevima mirnu završnicu sezone, no šta je, tu je.

Zmajevi će šansu za nove bodove tražiti već u sledećem kolu u utakmici protiv Radnika iz Surdulice, u Surdulici. Utakmica je na programu u sredu 1. maja.

Spartak ŽK 0 : 1 OFK Bačka
Mačva 1 : 5 Zemun
Radnik 1 : 1 Dinamo
Voždovac 1 : 1 Rad