Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta osvojili pehar kupa PFS Subotica

Bačkogradištanci su prigrili drugi pehar u kupu ove sezone

Posle pehara kupa FSS na teritoriji Međuopštinskog saveza Bečej – Srbobran, fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta smestili su u klupske vitrine i pehar pobednika kupa na teritoriji PFS, jer su u finalu savladali vojvođanskog ligaša Tisu iz Adorjana rezultatom 2:0 (0:0). Predsednik PFS Subotica Nenad Nikolić uručio je kapitenu Bojanu Bilbiji veliki pehar, koji su potom zajednički prigrlili ostali fudbaleri, trener Lazar Dabižljević i predsednik Goran Kudrić sa saradnicima.

- Obećali smo našim navijačima da ćemo se paralelno boriti na dva fronta i za sada nam ide dobro, ponosno naglašava predsednik najstarijeg kluba imena Vojvodina, koji 26. aprila obeležava 106. godina igranja fudbala u Bačkom Gradištu,Goran Kudrić. Sada se okrećemo trci za bodove. Valja zadržati sadašnju poziciju lidera Subotičke lige i u novoj sezoni zaigrati na vojvođanskom „severu“.

Aktuelni ciklus kup takmičenja poslužio je Bačkogradištancima kao svojevrsni „skener“ da se izmere sa klubovima iz višeg ranga takmičenja. Pobedili su vojvođanske ligaše Mladost iz Turije i sada Tisu iz Adorjana, savladali su i srpskoligaša Bačku 1901 iz Subotice, što je dobra potvrda da imaju tim koji može ravnopravno da se nosi i sa sada renomiranijima od sebe.

Što se finalne utakmice kupa PFS Subotica tiče, opravdala je očekivanja ne, baš, prepunih tribina u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Vodila se izjednačena borba na sredini terena, a bilo je i izglednih prilika. Gosti su prvi pripretili preko Boršoša već u četvrtom minutu, ali je golman Milovanov uspešno interevenisao. Četiri minuta kasnije Ikrašev je bio u prilici, ali... Pelengić je dobro odapeo sa dvadesetak metara, ali je golman Tasić izbacio loptu preko prečke.U 41. minutu nova kontra gostiju preko Boršoša, ali je sada Bečanović uspeo da izblokira.

Gosti bolje otvorili i nastavak, jer je Tači u prvom napadu šutirao sa 20 metara, ali se Milovanov ni ovoga puta nije dao iznenaditi. U 49. minutu je Žmukić morao da napusti teren zbog povrede zgloba, a kad je u 60. minutu Živković isključen zato što je kao poslednji igrač rukama zaustavio Pelengića, to je već bio nenadokandiv gubitak za goste iz Adorjana. Već u 64. minutu je Ikrašev pobegao čuvaru i dobro centrirao, a Vejin je sa pet metara glavom loptu poslao preko gola. Onda je u 70. minutu Nenad Kudrić pobegao odbrani gostiju i kad je stigao do kaznenog prostora poslao loptu kraj istrčalog golmana Tasića u mrežu za vođstvo od 1:0. Bezuspešno su gosti pokušali da anuliraju prednost domaćina, a razređenost njihove odbrane u nadoknadi vremena iskoristio je Marjanov i posle solo prodora postavio konačnih 2:0.

- Sada se okrećemo gostovanju u Lovćencu, gde ćemo u subotu igrati protiv vrlo dobrog Njegoša. Interesuje nas samo pobeda, jer tako možemo da ispunimo dato obećanje ljubiteljima fudbala u selu i okolini. Neće nam biti lako, kao ni u ostalim sudarima, ali smo posvećeni našem cilju i verujem da ćemo ga ostvariti, optimista je trener Vojvodine Lazar Dabižljević.

Vojvodina – Tisa   2:0 (0:0)

Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Jeknić(Palić). Strelci: N. Kudrić u 70. i Marjanov u 90+2 minutu zaVojvodina. Žuti kartoni: N.Kudrić, Radulović, Pelengić i Mihajlović (Vojvodina). Crveni karton: Živković (Tisa) u 60.minutu.

Vojvodina: Milovanov 7, Vejin 6,5, Bilbija 7, Popović 7, Bečanović 7, Jušković 6,5, Radulović 7, Pelengić 6,5 (od 89. Janković -), Ikrašev 7, N. Kudrić 8 (od 90. D. Kudrić –), Mihajlović 6,5 (od 68. Marjanov -).

Tisa: Tasić 7, Panić 6, Šicar 6, Žmukić 6,5 (od 49. Čabrilov 6), Živković 5,5, Tandari 6, Boršoš 5,5 (od 78 Šijačić -), Đuranović 6 (od 46. Mandić 6), Tači 6, Todorović 7, Nađ 5,5.