Borac poveo u seriji

Borac poveo sa 1:0 u seriji protiv Leotara

U prvoj finalnoj utakmici plej-ofa KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Borik" izgubio od KK "Borac" 64:58 (24:10, 23:23, 14:13, 3:12).

Preko 700 gledalaca uživalo je u utakmici u kojoj će ekipa sa tri pobjede u plej-ofu biti novi član Premijer lige BiH.

Gosti su poveli sa 0:2, a domaćini izjednačili i u 8. minutu imali su prednost od 16:3. Do kraja prve četvrtine domaćini su postigli osam, a gosti sedam koševa za kraj prve četvrtine 24:10.

Tokom drugih deset minuta domaćini su vodili i sa plus 22 koša 38:16, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 47:33.

Treću četvrtinu dobila je domaća ekipa sa 14:13 i sa prednošću od 15 koševa ušlo se u posljednju četvrtinu.

Leotar je u posljednjoj četvrtini polako smanjivao rezultat tako da je u 38. minutu došao i na minus pet koševa 63:58, ali se više nije moglo.

Na kraju meča na semaforu je pisalo 64:58.

Kod pobjednika najviše koševa postigao je P. Lončar 15, a Tubak je imao dabl-dabl učinak i to 11 koševa i 15 skokova, a kod Trebinjaca Raičević je postigao 20, Ninković 13 i Šakotić 10 koševa.

Druga utakmica igra se u srijedu u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".

KK "Borac": S. Lončar 11, Vučković 12, Lulić 11, Zvonar 3, Tubak 11, P. Lončar 15, Barbarez, Cvetić, Ljuboja, Čečavac, Šćekić 1, Nikolić. Trener: Dragan Mičić.

KK "Leotar": Damjanović 1, Šakotić 10, Milošević 5, Ninković 13, Milidragović 5, Batinić, Brnjašić, Marić, Tunguz 3, Raičevi 20, Popara, Stojanović 1. Trener: Dražen Šegrt.