Pet golova i pobjeda Intera u sjajnom derbiju ''Dela Madonina''

Fudbaleri Intera savladali su Milan u derbiju ''Dela Madonina''  sa 3-2 u jednoj sjajnoj utakmici.

Već u trećoj minuti vidjeli smo prvi pogodak. Inter je došao u vodstvo a strijelac je bio Vesino. Milan je pokušavao da se vrati ali su bili poprilično nemoćni u prvom poluvremenu. Inter je imao šanse preko Skriniara i Dambrozija ali je ostalo 1-0.

U nastavku smo gledali još bolji i uzbudljiviji fudbal. Inter je duplirao svoju prednost a strijelac je bio De Vrij. Milan se nije predavao. Pogotkom Bakajoka vratili su se u igru. Tada je djelovalo da Milan preuzima inicijativu. Međutim, Politano je iznudio jedanesterac a Martinez je pogodio za 3-1. No ni tu se Milan nije predao. Pogotkom Musakija smanjili su na 3-2. Iako su pritiskali do kraja i pokušali doći do izjednačenja, ''Rosoneri'' ipak nisu izbjegli poraz.

Inter je pobjedom preskočio Milan i imaju dva boda više na trećem mjestu od svog gradskog rivala.