Plitka Tisa za Beograđane

Derbi jubilarnog desetog kola prvoligaškog A karavana kraj Tise opravdao je očekivanja, a Beograđani su se zasluženo radovali rezultatom 10:8 (2:1,2:4,3:2,2:1).

Bečejci su propustili priliku da nastave borbu za elitni status

Vaterpolisti Starog grada su, s jedne strane, manje grešili, a s druge znalački koristili greške Bečejaca i epilog je poznat. Momci trenera Zorana Mihajovskog nastavljaju trku za Super ligu, a učenici Gorana Krstonošića su se, najverovatnije, oprostili od eventualnog trećeg mesta i mogućnosti da, posle dužeg vremena, povrate elitni status.

Gosti su bolje otvorli derbi i poveli sa 2:0. Uspeli su domaći igrači da anuliraju početno vođstvo početkom drugog perioda igre, ali su propustili veliku priliku da preokrenu rezultat, pošto je Čavićev šut iz peterca golman Darko Aleksić efektno odbranio, a nešto kasnije njegov brat Relja je bio siguran izvođač kaznenog udarca (4:3).

Uspeli su momci sa Tise minut i po pre odlaska na poluvreme projektilom Korovljeva da preokrenu rezultat (5:4) i to im je bilo jedino vođstvo na utakmici, ali je ubrzo Trajković izjednačio i potom ponovo doveo Beograđane u vođstvo, koje nisu ispuštali, a isti igrač je minut pre kraja svojim trećim golom postavio konačnih 10:8.

- Zaslužena pobeda Starog grada, a zadovoljan sam angažovanjem mojih igrača. Međutim, pravili smo greške u nizu, pogotovo nepotrebnim prekršajima za isključenje u polju, što su Beograđani znalački koristili. Umesto da uhvatimo priključak, greškama smo rivalu olakšali posao da se odlepi. Ovim porazom smo se 99 odsto udaljili od željenog trećeg mesta i sami sebi otežali situaciju, ali ćemo se do kraja sportski boriti, rekao nam je posle utakmice kormilar tiskog broda Goran Krstonošić.

Bečej – Stari grad  8:10 (1:2, 4:2, 2:3, 1:2)

Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Raković (Beograd) i Igor Virijević (Zrenjanin). Igrač više: Bečej 10(4), Stari grad 8(4). Peterci: Bečej 1(0),Stari grad 1(1).

Bečej: Gudvin (5 odbrana), Cvetić, Čavić, Ćurčin 1, Katić 1, Mesaroš, Kuprešak, Afanasijev, Vučković, Tomićević 2, Jović, Korovljev 2, Kotarica, Krstonošić 2.

Stari grad: D. Aleksić (11 odbrana), A. Popović, Mulić, Mirković, R. Aleksić 3(1), Spasić, Barbarez 2, Jazduhan 2, Radanović, Mitrović, Trajković 3, M. Popović, Kolesko, Lazić.