Sloga preko Rtnja u finišu

Prvi put u svojoj bogatoj košarkaškoj istoriji Sloge je odigrala prvenstveni duel sa Rtnjem iz Boljevca u Kraljevu. Domaći su odlično počeli, prvi napad bio je i trojka Radića,a već u 7. minutu Sloga je imala prednost 16-8. Iako u prvoj četvrtini nije postigao ni jedna poen, krilni centar "belih" Dušan Miletić je sa četiri rampe ponovo podigao publiku na noge i doneo domaćina prevlast pod obručima. U 12. minutu, posle četiri vezana poena kapitena Gruja, borbeni gosti su prvi put poveli na meču 18-19, a polovinom druge četvrtine imali su vođstvo 22-25. Sloga je preko Simovića i Đorđevića uspela brzo da povrati vođstvo, ali je bilo jasno da će posao sa gostima iz Boljevca biti mnogo teži od očekivanog. U samom finišu prvog poluvremena kapiten gostiju Grujo zaradio je treću ličnu grešku,a domaći nisu uspeli da dođu do dvocifrene prednosti. na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 40-32.

Početak treće četvrtine obeležio je Dušan Miletić sa četiri vezana poena i Sloga je konačno stigla do dvocifrene prednosti 44-32. Ipak, Rtanj je imao odgovor, nekoliko grešaka domaćih kaznili su na pravi način što je preopolovilo vođstvo Sloge. Ipak, do kraja ovog perioda domaći su povratili dvocifrenu prednost 65-55. Gosti su serijom 11-0 na startu poslednje četvrtine stavili do znanja da u Kraljevo nisu došli turistički, već sa jasnim ambicijama. Posle velike drame i mnogo nervoze, domaći su uspeli da pobede veoma tvrdu i neugodnu ekipu Rtnja 75-69.

Detalj sa utakmice košarkaša Sloge

SLOGA – RTANj 75 -69 (18-15, 22-17, 15-13, 10-14)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: Savić (Kostolac), Dojčinović, Petković (Beograd)

SLOGA: Šević, Kostić, Đurđević 20, Radić 5 (7 sk), Sretenović, Đorđević 14, Miletić 15 (14 sk, 4 bl), Matović 9, Simović 13 (7 sk), Erak, Beloica, Tomašević

RTANj: Žikić, Ćirić 7, Đokić 13, Veličković 18 (7 sk), Mitrović 6, Grujo 18 (6 sk), Dujković, Grbović, Miladinović 8, Anđelović