Radnički 1923 šest od šest!

Fudbaleri Radničkog 1923 nastavili su seriju pobeda u prijateljskim utakmicama. Izabarnici Dejana Nikolića danas su u šestoj proveri pred nastavak takmičenja u Prvoj ligi Srbije bili bolji od srpskoligaša Šumadije iz Aranđelovca sa 2:0 (1:0), a utakmicu je obeležio majstorski pogodak Ognjena Ilića u samoj završnici susreta.

Za razliku od prethodnih pet provera, današnji susret odigran je po izuzetno povoljnim vremenskim uslovima na prijatnih desetak stepeni Celzijusove skale. Kragujevčani i Aranđelovčani pokazali su da polako ulaze u željenu takmičarsku formu za početak prolećnog dela sezone.

Radnički 1923 je još jednom prikazao igru koja ga je krasila od početka pripremnog perioda, uz dosta trčanja, čvrstinom u duelima i izraženom taktičkom disciplinom. Međutim, za razliku od prethodnih mečeva, Kragujevčani su danas često pokušavali da dugim loptama iskoriste brzinu svojih bočnih igrača i prazan prostor između linija protivničkog tima. To im je neretko i polazilo za nogom, pa su iz jedne takve akcije uostalom i došli do vođstva.

Aranđelovčani, koje sa klupe predvodi nekadašnji igrač Radničkog Dragan Milanović, pokazali su se kao dostojan protivnik, ali nedovoljno da izbegnu poraz u susretu sa kragujevačkim prvoligašem.

Na ovoj utakmici trener Nikolić je odmarao Stevana Kovačevića i golmana Stefana Vasića, a u ekipi nije bilo ni Nikole Cvijovića, koji će drugi deo sezone provesti u zonašu Šumadiji 1903 kao pozajmljen igrač.

Domaćin je prvu ozbiljniju priliku na utakmicu uspeo da pretoči u vođstvo. Petrović je dugom loptom pronašao Lukića, koji se pravovremeno iskrao svojim čuvarima i snažnim udarcem zatresao mrežu Aranđelovčana. Podsetimo, Lukić je bio dvostruki strelac u pređašnjem susretu sa Slogom iz Požege, čime je istakao ozbiljnu kandidaturu za startnu jedanaestorku.

Samo dva minuta nakon vodećeg gola, Maksimović se našao u povoljnoj prilici posle dubinske lopte, ali je iskusni golman Šumadije Nićiforović bio brži.

Usledila je serija udaraca fudbalera Radničkog sa distance. Prvo je pokušao Lukić, a zatim u par navrata i Vujasin, međutim bez željenog efekta.

Gosti su u samom finišu prvog poluvremena propustili dve lepe prilike da dođu do izjednačenja. Prvo je Milanović pokušao udarcem sa 16-17 metara, ali je bio neprecizan, da bi samo minut kasnije Turković uzdrmao stativu.

U drugom poluvremenu trener Nikolić je pružio šansu desetorici novih igrača, koji su željni igre uneli novu dozu energije u igru kragujevačkog prvoligaša. Prednjačio je novajlija Željko Žerađanin, koji je u tandemu sa Aleksandrom Varjačićem predstavljao konstantnu opasnost po desnoj strani.

Upravo je pomenuti Žerađanin u 50. minutu idealno uposlio još jednog novajliju Luku Milisavljevića, koji sa 5-6 metara udaljenosti nije uspeo da nadmudri Nićiforovića.

U 52. minutu Varjačić i Žerađanin su lepo kombinovali po desnoj strani, ali je Žerađanin pokazao da mu je leva noga značajno slabija u odnosu na desnu.

Još bolju priliku u 55. minutu imao je Tomislav Todorović nakon idealnog centaršuta Žerađanina, kada je glavom šutirao pored gola.

Usledio je potom pokušaj Ognjena Ilića sa ivice šesnasterca, a par minuta kasnije Žerađanin se nakon odigranog duplog pasa sa Milisavljevićem ponovo našao u izglednoj prilici, ali je i ovog puta završnica izostala.

Najzapaženiji akter drugog dela susreta Željko Žerađanin bio je akter akcije iz 79. minuta, kada je lepo vratio loptu Varjačiću, koji je nekih 16 metara šutirao iznad gola.

Gosti su tek ozbiljnije zapretili u finišu utakmice. Prvo je pokušao Ilić glavom u padu nakon centaršuta Radičevića, a samo dva minuta kasnije mladi golman Radničkog 1923 Ivan Ristović je fantastično reagovao nakon udarca Pantelića i sprečio siguran pogodak.

Konačan rezultat susreta postavljen je u 89. minutu. Varjačić je uputio odličan centaršut sa desne strane, a Ognjen Ilić „makazicama“ matirao Rafailovića za aplauze stotinak gledalaca, koji su do kraja ispratili današnji susret na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“.

RADNIČKI 1923 – ŠUMADIJA (A)  2:0 (1:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
100
Sudija: Marina Višnjić (Kragujevac)
Pomoćnici: Marko Živković, Marko Jevremović (obojica iz Kragujevca)
Strelci: Lukić u 14. i O. Ilić u 89. minutu

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, Popović, Petrović, M. Ilić, Grbović, Aleksijević, Vujasin, Maksimović, Lukić, Đorđević. Igrali su još: Ristović, Varjačić, A. Todorović, Rađen, Božović, Arsenijević, T. Todorović, Žerađanin, O. Ilić i Milisavljević.

ŠUMADIJA (A): Nićiforović, Radović, Stojković, Petrović, Kačarević, Starčević, Turković, Zolnajić, Obradović, Ilić, Milanović. Igrali su još: Filipović, Pantelić, Radovanović, Pavlović, Radičević i Milošević.

U sredu, 13. februara, fudbaleri Radničkog 1923 odigraće sedmi kontrolni susret u toku ovih priprema. Rival će im biti ekipa Jagodina-Tabane, a susret na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ počinje u 13 časova.

ALEKSIJEVIĆ SA KAPITENSKOM TRAKOM

Kapitenska traka danas je „šetala“ sa ruke na ruku. Prvi ju je nosio Milan Ilić, po njegovom izlasku preuzeo je Lazar Petrović, a pošto je i Petrović zamenjen, ona se našla na ruci mladog Uroša Aleksijevića, jedinog igrača Radničkog koji je danas odigrao svih devedeset minuta.

Za momka koji je u klubu sa „Čika Dače“ načinio prve fudbalske korake ovo je svakako velika čast, a kapitensku traku je zaslužio velikom borbenošću i maksimalnim pristupom svakom meču.

Provo 1 : 1 Loznica
FAP 0 : 1 Jošanica
Mokra Gora 2 : 2 Proleter Mihajlovac
Smederevo 1924 1 : 1 Tutin
Jedinstvo (Ub) 6 : 1 Polet (LJ)
Mladi radnik 1926 3 : 0 Drina
Šumadija (A) 0 : 4 Budućnost Krušik 2014
Sloga 33 2 : 1 Sloga (PŽ)