Goleada Radničkog i Sušice u prijateljskom odmeravanju snaga

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su danas Sušicu u drugoj kontrolnoj utakmici tokom zimskih priprema sa 4:3 (3:2). Po prilično teškim uslovima za igru, Sušičani su se pokazali kao dostojan sparing partner kragujevačkom prvoligašu, koji je još uvek daleko od optimalne takmičarske forme.

Susret Radničkog 1923 i Sušice trebao je da bude odigran juče u 13 časova, ali je zbog nepovoljnih vremenskih uslova za igru odložen za danas u podne. Međutim, i pored ogromnih napora ljudi iz Radničkog 1923 da osposobe teren za igru, sneg koji je prethodnih dana nemilice padao nije mogao biti u potpunosti uklonjen sa igrališta.

I pored ne baš sjajnih uslova za igru, fudbaleri Radničkog 1923 i Sušice priuštili su jednu borbenu, zanimljivu utakmicu, u kojoj je viđeno čak sedam pogodaka.

Trener Radničkog Dejan Nikolić isprobao je dva različita kombinovana sastava. Naravno, velika pažnja bila je usmerena ka igračima koji se nalaze na probi u klubu sa „Čika Dače“. Prvi od njih Luka Milisavljević već se istakao postigavši dva gola u prethodnoj proveri sa omladincima, a i danas je zatresao mrežu, dok je drugi igrač koji će u narednom periodu pokušati da se nametne treneru Nikoliću korpulentni štoper Nikola Rađen, koji je dosadašnjoj karijeri igrao za nižerazredne vojvođanske klubove.

Nikola Rađen (8) pokušaće se da se nametne treneru Nikoliću

„Crveni“ su pružili nešto bolju igru u prvom delu susreta, ali su greškama u odbrani maltene pokolonili Sušičanima dva gola. Na drugoj strani, zonaš sa sušičkog brda se i bez jednog od najboljih igrača Vladimira Božovića u sastavu pokazao kao nezgodan rival i malo je falilo da izbegne poraz u današnjem susretu.

Igrao se 8. minut kada je Milisavljević na asistenciju Maksimovića doveo Radnički 1923 u vođstvo. Isti igrač je potom propustio još dve povoljne prilike da dodatno poboljša svoj golgeterski učinak, ali je definitivno pokazao da ima „njuh“ za gol.

Usledile su dve dobre dobre prilike za Zdravkovića, prva u 26. minutu nakon centašuta Popovića, a druga, još povoljnija, četiri minuta kasnije posle povratne lopte Milisavljevića, ali pouzdani univerzalac u redovima kragujevačkog prvoligaša nije imao sreće u završnici napada.

Veliki propust odbrane Radničkog 1923 u 38. minutu iskoristio je Stefan Božović da poravna rezultat – 1:1.

Ipak, radost Sušičana nije dugo trajala. Već u 40. minutu bilo je 2:1 za „crvene“ nakon sjajne akcije koju je započeo Grbović, nastavio Popović, a završio Maksimović preciznim udarcem glavom.

Posle kornera za Sušicu u 44. minutu, štoper Ljubisavljević je vratio loptu pred gol Radničkog, gde je iskusni Predrag Živadinović spretno i munjevito reagovao, smestivši loptu iza leđa Lazara Raičevića.

Ni to nije bilo sve što se tiče golova u prvih 45 minuta susreta, pošto je nepun minut nakon izjednačujućeg gola Sušice, Ognjen Ilić na dodavanje Jovana Lukića ponovo doveo Radnički u vođstvo – 3:2.

U poluvremenu trener Nikolić je izvršio čak devet izmena, dok je na drugoj strani u igru ušao iskusni Miloš Simić, koji od ove zime obavlja funkciju prvog trenera zonaša sa sušičkog brda.

Već u 52. minutu mreža Sušice zatresala se po četvrti put na utakmici. Bila je to još jedna lepa akcija fudbalera Radničkog 1923 koju je započeo Toma Todorović preciznom dugom loptom ka Varjačiću, koji je glavom poslao loptu na ivicu peterca, gde ju je Milan Ilić glavom sproveo u mrežu.

Nisu se predavali Sušičani, već su u 57. minutu ozbiljno zapretili preko strelca prvog gola Stefana Božovića, ali se istakao novi čuvar mreže Radničkog Stefan Vasić. Uzvratio je na drugoj strani Tomislav Todorović nakon povratne Ognjena Ilića, ali siguran je bio Veličković.

U 62. minutu pokušao je i Ratković, ali je izblokiran, a četiri minuta kasnije pripretio je i Vujasin snažnim udarcem sa distance, koji je uz dosta sreće Veličković uspeo da amortizuje.

Ljubisavljević je u 70. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora tik pored stative, a u 77. minutu Tomislav Todorović pogodio je prečku. Okvir gola zateresao se i na drugoj strani nakon udaca Kukića, a par minuta kasnije u odličnoj poziciji našao se i iskusni Simić, međutim Vasić je još jednom dobro odreagovao.

Konačan rezultat današnjeg susreta postavio je upravo Miloš Simić, efektnim pogotkom iz slobodnog udarca u 88. minutu.

RADNIČKI 1923 – SUŠICA  4:3 (3:2)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
50
Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac)
Pomoćnici: Marko Jevremović, Veljko Stanojević (obojica iz Kragujevca)
Strelci: Milisavljević u 8, Maksimović u 40, O. Ilić u 45. i M. Ilić u 52. minutu za Radnički 1923, a S. Božović u 38, Živadinović u 44. i Simić u 88. minutu za Sušicu

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, Popović, Petrović, M. Ilić, Grbović, Arsenijević, Maksimović, Lukić, O. Ilić, Milisavljević. Igrali su još: Vasić, Varjačić, A. Todorović, Rađen, Božović, Aleksijević, Kovačević, Cvijović, Vujasin, T. Todorović i Ratković.

SUŠICA: Veličković, N. Mijailović, Kukić, S. Mijailović, Ljubisavljević, Ilić, S. Božović, Baroš, Krstić, Filipović, Živadinović. Igrali su još: Aleksić, Milojević, Vasojević i Simić.

Narednu proveru fudbaleri Radničkog 1923 imaće u sredu, 30. januara od 13 časova na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ protiv Sloge 33 iz Petrovca na Mlavi.

Gruža 0 : 3 Šumadija 1903
Sloga 3 : 1 Apolon 2018
Sušica 2 : 1 Šumadija (T)
Vodojaža 3 : 0 Karađorđe
Polet 1 : 0 Bane 1931
Real 4 : 2 Novi Pazar 1928