Retrospektiva 11. kola Superlige za žene

Zaječar 1949 – Bor RTB 32:23 (15:10)

Rukometašice Zaječara su u hali “Timok” nadigrale vrlo mladu ekipu Bora koja je u prvom poluvremenu donekle i pružala otpor. Egal se igrao sve do 18. minuta a onda su Zaječarke prebacile u petu brzinu i ekspresno preokrenule rezultat gde je već u 28. minutu rezultat povećala na 14:8 igračica utakmice Elena Šaronjić koja je briljirala na ovom meču. U drugom delu igre Zaječarske u ušle odlučnije što govori rezultat u 50. minutu gde je utakmica bila rešena 28:18. Kretao se rezultat gol za gol ali Boranke su uspele da smanje zaostatak na -9 gde je meč i završen.

Mladost NP – Naisa 29:35 (17:18)

Rukometašice Mladosti u Novoj Pazovi pred nešto više od 200 gledalaca odigrale su vrlo zanimljiv meč sa Niškom Naisom koja je opravadala ulogu favorita u ovom meču. Cela Superliga zna da se bodovi teško osvajaju u Novoj Pazovi što su i dokazale u ovom meču Novopazovčanke. U prvom poluvremenu vodile su do 20. minuta, preokrenula je na kretko Naisa pa su opet rukometašice Mladosti došle do vođstva. U 27. minutu desio se blagi pad u igri kod domaćina što su Nišlijke iskoristile i otišle na poluvreme golom razlike. Drugi deo otvorila je igračica Naise, Nada Pejović koja je na ovom meču pogađala 4 puta. Brzo su odgovorile domaće igračice preko Branislave Todorović a apsolutni debakl domaći su doživeli u 43. minutu kada se Naisa odlepljuje i dolazi do +5. Pokušavala je publika u hali “Rastko Nemanjić” da motiviše igračice Nove Pazove ali u tome nisu uspeli jer su igračice Naise odlučno došle po bodove u Vojvodinu.

Junior – Jagodina 13:28 (8:14)

U sportskoj hali „Slodes“ u Beogradu pred 50ak gledalaca, rukometašice Jagodine ponovo su demonstrirale silu. Ovoga puta apsolutno je nadigran „fenjeraš“ iz Beogada, ekipa Juniora rezultatom 28:13 (14:8). Novosadski sudijski par Ivan Mandić i Kovačić Nemanja nisu imali puno posla na ovom meču jer su Jagodinke furiozno rešile meč već u prvom poluvremenu. Krenule su Jagodinke serijom od 3 pogodaka, izjednačila je mlada Grčka reprezentativka Marija Fasura da bi preko raspucane Anete Adžić koja je na ovom meču pogađala 8 puta Jagodina otišla na desetominutnu pauzu sa 6 golova u plusu. Drugi deo otvaraju Jagodinke preko Marine Glišović, a prednost smanjuje najefikasnija iz domaće ekipe Simatović Tijana koja je brojala do 5 golova. Jagodina ponovo otvara seriju gde sa 6 golova odlaze na 21:9. Iako je strateg Juniora Nenad Kraljevski najavio da će se „Juniorke“ boriti do samog kraja, apsolutno su pale u završnici gde su Jagodinke iskoristile svoje iskustvo i meč privele kraju sa +15. Trener gostiju Dragan Markov, pružio je priliku i mlađim igračicama gde se u listu strelaca upisala Ivana Sivčev.

Medicnar – Voždovac 1955 29:24 (13:10)

Šapčanke su ponovo pobedile ekipu Voždovca. Ovoga puta na domaćem terenu u hali “Gimnazija”. Najzaslužnija za pobedu je povratnik u redove Medicinara iskusna Suzana Ćubela koja je bila najefikasnija na meču sa 8 pogodaka. Veliki udeo u igri imala je i golmanka koja je kapiten ekipe, Jovana Perić koja je svojim odbrana pravila “pometnju” u ekipi Voždovca. Krenule su Šapčanke jako na početku. Voždovčanke su smanjile zaostatak na -1 ali Medicinar odlazi na najveću prednost na +5. Radan Rovčanin je konsolidovao ekipu što je urodilo plodom i na poluvreme Voždovac odlazi sa zaostatkom od 3 gola. Drugi deo su otvorile rukometašice Medicinara jakom ofanzivom i defanzivom gde su ekspresno otišle na najveću prednost na meču +6. Razigrala se ekipa Voždovca u poslednjih 10ak minuta ali bilo je kasno obzirom da je razlika bila nedostižna gde su bodovi ostali u Šapcu.

Rukometašice Bekamenta moraće da sačekaju kada se ukaže prilika da završe meč sa Novosadskom Vojvodinom koji je prekinut usled nestanka struje u hali “Šumadija”.