PL: Sedam golova i pobjeda Vulvsa

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su Lester u prvom meču 23. kola Premijer lige na svom terenu sa 4-3.

Vulvsi su sjajno otvorili meč. Žoao Mutinjo uposlio je Žotu koji se ubacio iz drugog plana a Žota je pogodio za 1-0. Nastavili su domaći sa pritiskom. Poslije kornera za Vulvse, Benet koristi loše postavljanje odbrane gostiju i pogađa za 2-0. Imali su Vulvsi šanse preko Himeneza i Neveša ali je ostalo 2-0.

Vulvsi su furiozno otvorili prvo a Lester drugo. Prvo je Demaraja Grej pogodio za 2-1 nakon sjajne minijature a samo par minuta kasnije Konor Koadi postiže autogol za 2-2. Vulvsi nisu pali. Uspjeli su ponovo doći do vodstva. Neveš je sjajno uposlio Žotu a Žota drugim golom na utakmici donosi svom timu vodstvo 3-2. Međutim, na kraju smo tek vidjeli dramu. Prvo je Morgan pogodio za 3-3. Kada se činilo da će se tko i završnici Vulvsi su u trećem minutu nadoknade preko Žote došli do 4-3 i pobjede.