Pl: Soton zaustavio seriju Arsenala

Fudbaleri Sautemptona savladali su Arsenal sa 3-2 u 17. kolu Premijer lige.

Arsenal je dobro otvorio susret ali prvu veliku šansu nije iskoristio Obamejang. Arsenal je u ovom meču igrao sa Lihštajnerom, Džakom i Koščelnim na stoperima jer su Sokratis i Mustafi bili suspendovani. Neuigranost zadnje linije Arsenala, domaći su iskoristili i preko Ingsa došli u vodstvo. Arsenal se nije predao i nakon centaršuta Monreala, Mkghtajran pogađa za 1-1. Imao je Obamejang novu veliku šansu ali je nije iskoristio. Kazna je stigla i u završnici prvog poluvremena Ings pogađa za novo vodstvo Sotona.

Na startu drugog poluvremena, Obamejang ne koristi novu veliku šansu. Ipak, Arsenal dolazi do izjednačenja a strijelac je ponovo bio Mkhtarjan. IMao je i Soton veliku šansu ali udarac Jošide, brani Leno. Arsenal je ponovo zaprijetio preko Obamejanga ali Gabonac nije imao svoj dan. Iako je Arsenal napadao, Soton je na kraju došao do tri boda a junak je bio Čarli Ostin.

Arsenal je sada peti a Soton je došao do bitnih bodova u borbi za opstanak.