Jokić i Adamović zajedno 59 od 76!

Košarkašice Kraljeva su prvi deo sezone završili sa dve vezane pobede, a na startu drugog dela u goste im je došla ekipa koja ih je ubedljivo pobedila na otvaranju love sezone. Bivši Beočin se pokazao kao odličan tim, sa nekoliko vrlo kvalitetnih košarkašica, ali su domaće u prvoh deset minuta uspele da drže rezultatsku ravnotežu. Sredinom druge četvrtine Jokić i Adamović su kreirale prvo dvocifreno vođstvo gošći, lako su dobijale sve duele pod oba koša. Kuriozitet ovog dela meča jeste i odnos prekršaja, u 15. minutu utakmice bio je 7 za domaće i samo jedan prekršaj Novosađanki. Na veliki odmor ekipa 021 je otišla sa pet poena viška 36-41.

U nastavku, "malene" suzaigrale na sve ili ništa uspele da dođu do rezultatskog preokreta 52-50, ali tu kao da je bio kraj. Sve do kraja meča pitala se samo ekipa iz Novog Sada. Nezaustavljiva je bila Tamara Jokić za koju kraljevčanke nisu imale rešenja, uz iskusnu Adamović meč viner ovog susreta. Dve pomenute košarkašice gostujućeg sastava postigle su 59 od 76 poena. Potpuno zasluženo 021 je stigao do nove pobede i ponovo dvocifrene protiv kraljevačkog prvoligaša.

Poraz od odličnih Novosađanki - detalj sa jedne utakimice ŽKK Kraljevo

ŽKK KRALjEVO - 021 (NOVI SAD) 66 - 76 (20-21, 16-20, 17-16, 13-19)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 100 Sudije: Vučković, Petković, Krečković (svi iz Niša)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Prlja 8 (6 as, 4 il), Bajić 17 (4 sk), Vujačić 8 (7 sk), Vasović 12 (12 sk), Jovanović, Vajs 17 (6 sk), Stojčić 4, Trišović, Živanović

021: Opačić, Jovančević 3, T. Popović, Radović 7, Popludijević, Gvero 4, Jokić 30 (9sk), Adamović 29 (16 sk), Ilić, R. Popović, Todorović 3, Jovanović

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo