Lozničani i pored poraza veruju u opstanak

Odbojkaši Loznice poraženi su na gostovanju od Borca iz Starčeva sa 0:3 (18:25, 18:25, 22:25) u šestom kolu Prve odbojkaške lige Srbije.
Bio je to šesti vezani poraz lozničkog tima, koji se nalazi na poslednjem 12. mestu tabele. Borac je na petom mestu sa četiri pobede i dva poraza.
Lozničani su u prva dva seta dostigli po 18 poena, da bi u trećem osvojili 22 poena, ali nisu imali snage i koncetracije da osvoje set.
U dosadašnjem toku prvenstva, jedini set osvojili su u prošlom kolu, na svom parketu protiv ekipe Niša.
Trener Zlatko Stevanović izjavio je za portal Srbija sport.net da i pored poraza protiv iskusnog domaćeg tima, raduje nešto bolja igra Lozničana u odnosu na početak sezone.
"Veliki problem predstavljaju povrede igrača, a tim se postepeno kompletira, pa se bolji rezultati mogu očekivatu u nastavku takmičenja", rekao je Stevanović.
On smatra da se može izboriti opstanak i veruje da će za to biti dovoljno sedam ili osam pobeda.
"Predstoje nam dueli sa ekipama iz donjeg dela tabele, pa verujem da imamo šanse za opstanak u ovoj veoma jakoj ligi. Biće pobeda, samo treba malo strpljenja da se kompletiramo i uigramo", poručio je Stevanović.
U narednom kolu Loznica je domaćin ekipi Smederevo Carina.