SEHA liga: Delirijum u Bukureštu, Voša pala u poslednjim sekundama!

Rukometaši vojvodine poraženi su od rumunske Steaue sa 27:28 (14:14) u trećem kolu SEHA Gasprom lige.

U uzbudljivoj završnici Novosađani su imali remi u rukama, ali je u poslednjiem  sekundu meča Grbović raspršio sve snove o podeli bodova. Izjednačen rezultat bio bi u potpunosti pravedan ishod poslednje utakmice trećeg kola, jer su oba tima tokom 60 minuta igre imala pođednako i uspona i padova. Na kraju, više sreće imala je domaća ekipa.

Nezaustavljiva je bila Vojvodina na početku. Odlično je odrađivala posao u odbrani, a potom je na najbolji mogući način koristila kontre. Čak šest golova postigla je kombinacija Grozdanić – Stanković, pet iz kontra napada i jedan sa linije penala. Posle 10 minuta Novosađani su vodili 6:1 i potpuno su poremetili domaćina, koji nije mogao da poveže konce. Vojvodina je izgledala kao na treningu, a takvu situaciju krunisali su Prodanović i Ovčina cepelinom. Nije, međutim, Steaua smela da dopusti da se nastavi ovakva dominacija gostiju, pa je nekako konsolidovala igru i počela i ona da trese mrežu. Konačno su se razigrali i ostali rukometaši sem Humeta i rumunska ekipa pripretila je prvi put kada je došla na gol zaostatka (11:10) pa je Rojević odmah reagovao. Steaua je ušla u dobar ritam i uspela je da dođe do izjednačenja par sekundi do odlaska na poluvreme.

Promenile su se uloge u nastavku. Preko Đorđeskua i Humeta Rumuni su preokrenuli rezultat i prvi put poveli u ovom susretu (16:14). Vojvodina je sada bila ta koja je pokušavala da uhvati priključak. U napadu su Novosađani bili bez konkretne ideje i adekvatnog rešenja, a takvo stanje domaćini su oberučke prihvatili i došli su do četiri gola prednosti (20:16). Tek u završetku su crveno–beli zaigrali znatno bolje i preko raspoloženih Ovčine i Čelice uspeli su da uvedu meč u uzbudljivu završnicu.  Izjednačili tri minuta pre kraja – 25:25. Đorđesku je pogodio za 27:26 i Voša je imala 60 sekundi na raspolaganju, koje je odlično iskoristila jer je mladi Tomić izjednačio rezultat,a u poslednjem napadu Steaua je lepom akcijom preko Grbovića ipak izborilau pobedu.

Steaua – Vojvodina 28:27 (14:14)

BUKUREŠT: Dvorana Polivalenta, gledalaca: 500. Isključenja: Steaua 10, Vojvodina 6 minuta. Sedmerci: Steaua 4 (3), Vojvodina 4 (4).

STEAUA: Rapćiuga, Milošević 2, Stavrositu 1, Johanson, Stanesku, Bečeru 1, Rošu 4, Babasafari, Đorđersku 6 (2), Konstantina, Vegar 1, Humet 10, Bizau (1), Merla, Grbović 2.

VOJVODINA: Ovčina 6, Milić, Čelica 4, Potpara, Perović, Marjanac 1, Ratković 1, Prodanović 2, Tomić 1, Stanković 5, Nikolić, Trkulja, Verkić, Milašević, Grozdanić 7 (4), Radović.

Steaua – Vojvodina 28:27

Zagreb – Izviđač 36:25

Tatran  – Vardar 26:27

Metalurg – Nekse 27:32

Železničar – Meškov  30:32

Izvor: Dnevnik.rs