PLS: Novi Pazar - Inđija 0:1

Početni minuti ovog duela su pripali gostujućem timu. Ipak domaćin se od sredine tog dela utakmice konsolidovao i nekoliko puta opasno pripretio golmanu Prekoviću. Pred kraj tog dela igre Preković je odlično odbranio šut domaćeg igrača iz neposredne blizine, a Anđelković se na sličan način revanširao Nićiforoviću koji je takođe bio siguran.

Novi Pazar - Inđija, foto: Sportin

Drugo poluvreme gosti mnogo bolje otvaraju i uglavnom su bili oni ti koji su diktirali tempo igre i stvarali prilike za gol. Prvu onu najbolju sa jedanaest metara nije iskoristio Lukić u 50. minutu. Isti igrač je i oboren u kaznenom prostoru domaćina i još jednom se potvrdilo nepisano pravilo da igrač nad kojim je načinjen prekršaj ne treba da izvodi kazneni udarac. Tom prilikom golman Novog pazara sjajno interveniše, lopta se odbija u polje, na nju natrčava Smiljanić, a njegov šut odlazi preko gola.

Lukić se ipak upisuje u listu strelaca u 74. minutu. Dobija ovaj iskusni igrač dubinsku loptu na oko 14 metara od gola domaćina, pogledom vidi istrčalog golmana i potom je usledio sjajan lob iz prve u suprotne rašlje za vođstvo Inđije od 0:1.

Do kraja meča domaćin pokušava da dugim loptama uposli svoje napadače, ali su svi pokušaji bili uglavnom lak plen za štopersku liniju gostiju. Inđija je preko Smiljanića, Lukića i Bosančića mogla i do ubedljivije pobede na ovom meču iz uigranih kombinacija zeleno belog tima.

Novi Pazar. Gradski stadion. Gledalaca oko 1500. Sudija: Dejan Trifković, pomoćnici: Novak Novaković i Nenad Radoičić. Četvrti sudija: Andrija Stojanović. Delegat: Vladan Mladenović. Strelac: Lukić 74' - Inđija. Žuti kartoni: Brunčević 44' i Ragipović 51' - Novi Pazar, Janjić 35', Mitić 45' i Bosančić 76' - Inđija.

Novi Pazar: Nićiforović, Ibrahimović, Hazirović, Bihorac (Mavrić 76'), Lakota, Ragipović, Mihajlović (Bajramlić 81'), Islamović, Nailović, Brunčević, Novalić (Hadžibulić 75'). Trener: Vladica Petrović.

Inđija: Preković, Smiljanić (Stoiljković 84'), Ciger, Ivančević, Lukić, Mitić (Bosančić 76'), Ilić, Kiković (Mirosavljević 78'), Anđelković, Janjić, Rogač. Trener: Srđan Blagojević.

Novi Pazar 0 : 1 Inđija
Bežanija 0 : 1 Radnički 1923
Budućnost 1 : 1 Borac
Sinđelić 3 : 2 Sloboda
Zlatibor 2 : 1 Teleoptik
Javor Matis 1 : 0 Trajal