OLS: Inđija - Trajal 4:1

Dobru fudbalsku predstavu su priredili malobrojnoj publici omladinci Inđije i kruševačkog Trajala. Pet golova u malom derbiju začelja Kvalitetne omladinske lige Srbije je svakako bilo dovoljno da ova utakmica poprimi pozitivne utiske.

Gosti rano stižu do gola već u četvrtom minutu meča. Petljala je domaća odbrana, usledio je brzi kontranapad i Matiji Nikoliću nije bilo teško da matira Oparnicu iz neposredne blizine. 0:1. Pre tog gola Matija Nikolić je nekako iščačkao loptu Radoviću, zatim sjajno pronalazi strelca koji lagano ubacuje sa peterca loptu u praznu mrežu.

Inđija - Trajal, foto: Anđelko Belić, Sportin

Radost gosta je kratko trajala. Već u 9. minutu je bilo 1:1. Strelac je bio Pavle Jovišić. Mrđa šalje dubinsku loptu ka Milinkoviću koji je oboren na ivici kaznenog prostora gosta. Slobodan udarac sjajno izvodi Jovišić prebacivši živi zid, a golman Obradović je ostao kao ukopan posmatrajući let lopte u svoju mrežu.

Nepun minut kasnije je bilo već 2:1. Za rezultatski preokret se pobrinuo Dubajić. Gosti samo što su krenuli sa centra gube loptu. Usledila je akcija domaćina od pet - šest dodavanja, Dubajić se odlučuje na šut sa oko 20 metara od gola Obradovića. Lopta nekog pogađa u odbrani i uz pravi lob udarac završava iz leđa golmana.

U nastavku prvog dela utakmice posle burnih deset minuta uvodnog dela meča, tajac. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora bez onih pravih prilika za gol.

Nastavak utakmice donosi sličnu igru. Gost nemoćan da bilo šta više uradi na meču i pored nekoliko grešaka u domaćoj zadnjoj liniji odbrane. Rezultat se promenio u 71. minutu. Živković koji je bio vrlo agilan na ovom meču dobija loptu na oko dvadeset metara od gola gosta. Njegov čuvar sve to posmatra poprilično nezainteresovano i tek na apel svoga trenera kreće u jurnjavu za igračem Inđije. Međutim kasna reakcija i Živković u svom maniru matira golmana gostiju za sada 3:1.

4:1 je bilo u poslednjem minutu meča. Opet su gosti petljali i izgubili loptu kod svog kaznenog prostora. Loptu lepo bez prekršaja otima Rukavina, šalje istu po petercu na suprotnu stranu do usamljenog Puzića kojem nije bilo teško da istu plasira u nebranjenu mrežu.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 100. Sudija: Novak Simović iz Lovćenca, pomoćnici: Svetlana Bilić iz Rume i Ilija Lovre iz Novog sada. Delegat: Miodrag Miljković iz Beograda. Strelci: Jovišić 9', Dubajić 10', Živković 71' i Puzić 90' - Inđija. Nikolić 4' - Trajal. Žuti kartoni: Dubajić 36', Koštić 45', Bobar 60' i Puzić 89' - Inđija, Mitrović 37' i Milanović 45' - Trajal.

Inđija: Oparnica,  Radović, Dubajić, Mrđa (K), Milinković, Živković (Puzić 75'), Bobar (Tepavčević 88'), Milovanović (Arsić 57'), Rašević, Koštić (Vidaković 75'), Jovišić (Rukavina 73'). Trener: Miroslav Blanuša.

Trajal: Obradović, Kršanin, Stefan Tomić (Dašić 73'), Trnavac, Anđelković, Milanović (Živić 71'), Mitrović (Milovanović 68'), Majković, Matija Nikolić (Aleksandar Tomić 61'), Miloš Nikolić, Zogović(Grmuša 86'). Trener: Dragan Tadić.

Voždovac 3 : 1 Dinamo (P)
Radnički (N) 1 : 0 OFK Beograd
Čukarički 1 : 0 Vojvodina
Brodarac 2 : 0 BASK
Inđija 1 : 0 Jedinstvo
Crvena Zvezda 2 : 2 Internacional