Mačva poražena od Vojvodine minimalnim rezultatom

Nakon 65 godina šabačka Mačva i ekipa Vojvodine odigrali su prvu takmičarsku utakmicu. Poslednji put davne 1952. godine u tadašnjoj Prvoj saveznoj ligi, slavila je Mačva pobedom od 3:0, a danas, nakon šest i po decenija, u Super ligi Srbije, Vojvodina je savladala Šapčane minimalnim rezultatom od 1:0. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Nemanja Subotić u 63. minutu.

Na konferenicji za novinare nakon utakmice, šef Stručnog štaba FK „Mačva“ Dragan Aničić naglasio je da nisu zaslužili poraz ni po jednom parametru i da ekipa Mačve još uvek nema ono što imaju druge ekipe, ni na domaćem ni na gostujućem terenu.

„Publika je danas mogla da uživa u jednoj otvorenoj utakmici sa puno šansi, čestitam Vojvodini na pobedi, ali mislim da nebi bilo nezasluženo da smo uzeli bod, pa i sva tri boda jer smo imali šanse u 05. minutu, u drugom poluvremenu prečku i još nekoliko situacija iz kojih smo mogli da ugrozimo gol protivnika. Nemamo sreće u nekim trenucima, škripi nam u realizaciji i moraćemo da poradimo na tome. Čini mi se da je bila jedna sporna situacija, mislim da smo debelo oštećeni za penal i sigurno da bi utakmica tada dobila neki drugi tok. Moram da pohvalim moje igrače za borbenu i disciplinovanu igru. Još jednom čestitam Vojvodini na pobedi i želim im puno sreće u nastavku“, rekao je Aničić.

Vršilac dužnosti šefa Stručnog štaba FK „Vojvodina“ Vladimir Buač čestitao je Mačvi na izuzetno dobroj i kvalitetnoj utakmici koju su obeležile brojne prilike za obe ekipe.

„Ono što je najteže za kratak period uraditi jeste napraviti dobru igru, da imamo dobar posed lopte, sinhronizovana kretanja u napadu i da smo opasni po gol, ali i da smo sigurni u defanzivi. Za sve to će biti potrebno određeno vreme i težićemo ka tome. Još uvek upoznajem igrače, u određenom momentu ne znam ko koliko može, gledam na terenu da li može 50, 60 ili 70 minuta da odigraju. Ovo je još uvek upoznavanje, a najbitnija stvar večeras jeste da smo osvojili tri boda“ naveo je Buač.

Ekipa Mačve nastupila je u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović (k), Rajović, Ivić (Đurišić od 83.min), Lazarević, N. Jovanović, Gavrić, Obrovac, Matić, Adamović (Arsenijević od 69.min) i Jeremić (J. Jovanović od 77 minuta).

Pred početak utakmice veterani FK „Vojvodina“ uručili su Šapčanima monografiju pod nazivom "Prvih 100 godina" napisanu povodom 100 godina postojanja FK „Vojvodina“ i čestitali povratak Mačve u elitni rang takmičenja. U narednom, 10. kolu Šapčani dočekuju ekipi Radnika iz Surdulice. Utakmica se igra u nedelju, 17. septembra od 16 časova.