Radnički Niš-ekspresno kroz Zemun

Fudbaleri Radničkog iz Niša osvojili su prve bodove u ovoj sezoni Superlige Srbije. Protutnjale su Nišlije kroz Gornju varoš i za samo dva minuta stekle, ispostavilo se kasnije, nedostižnu prednost. Ekipa Petera Pakulta je kao gost pobedila Zemun, a rezultat je bio 2:1. Povele su Nišlije, sa 1:0, a zatim i sa 2:0, da bi konačan rezultat bio postavljen već u 33. minutu.

Samo za dva minuta, Lazar Arsić je dva puta savladao golmana Srđana Ostojića. Najpre u 7. minutu kada je doveo Radnički u vođstvo, a drugi put, dva minuta kasnije, sa bele tačke.

Nemanja Vučić je u drugom delu prvog poluvremena, u 33. minutu, postigao pogodak za Zemunce, koji je uneo neizvesnost u utakmicu. Nišlije su umešno sačuvale svoju prednost do kraja utakmice, pa će Zemunci morati da pokušaju da do prvog trijumfa, nakon povratka u Superligu, dođu već u sredu, kada gostuju na Banjici.

Istog dana, Nišlije će pokušati da nastave pobednički niz u Šapcu, gde ih dočekuje domaća Mačva.