25.05.2006 Naša Sinalko Liga

Kraj uspešne sezone
Košarkaši kraljevačkog Mašinca porazom su se oprostili od svojih vernih navijača. Vojvodina je zasluženo stigla do pobede jer je igrala mnogo bolje, naročito u prve tri četvrtine.
Bilo je evidentno da su domaći košarkaši sagoreli u želji da baš u ovom, poslednjem susretu, iznenade favorizovanog rivala. Malo toga im je polazilo za rukom u prvom poluvremenu, pa je Vojvodina prednost iz prve četvrtine konstantno povećavala.
Posle velikog odmora činilo se da će domaći doći do daha i prikazati igru kakva ih je krasila u većem delu ove sezone. Ipak, u trećoj deonici Novosađani su i dalje igrali u istom ritmu, bez mnogo grešaka i sa izuzetno raspoloženim Dozetom. Prednost gostiju je u jednom trenutku iznosila i 15 poena razlike.
Sa početkom poslednje deonice krenula je i prava igra Mašinca. Gostujući centri, opterećeni ličnim greškama, nisu više bili tako sigurni, a domaće je krenuo šut, naročito van linije 6,25. Prednost Lala se topila i u poslednji minut utakmice ušlo se sa rezultatom 76:77. Mašinac je odbranio napad i kada se činilo da će „studenti” prvi put u ovoj utakmici povesti, možda stići i do pobede, kapiten domaćih i najefikasniji u redovima Mašinca Uroš Mirković izgubio je loptu pod protivničkim košem i sva nadanja Kraljevčana da će načiniti iznenađenje pala su u Ibar. Dozet i drugovi rutinski i mirno priveli su utakmicu kraju.
– Odigrali smo u većem delu utakmice vrlo korektno, što je pokazivao i rezultat na semaforu. Onog trenutka kada je počela da nam pada koncentracija, kada smo prestali da igramo agresivnu odbranu, domaćin je iskazao sve svoje kvalitete i na kraju se ispostavilo da smo ovu utakmicu teškom mukom dobili. Ostaje nam da sačekamo oporavak trojice ključnih igrača i da se dobro pripremimo za majstoricu sa Hemofarmom, za plasman u Gudjier ligu – rekao je na konferenciji za medije po završetku utakmice Velimir Gašić, trener Novosađana.
Čestitam Vojvodini na zasluženoj pobedi. Mi smo jako loše ušli u utakmicu, skoro da tri četvrtine nismo igrali ništa, ali kako se susret bližio kraju delovali smo sve bolje i na kraju čak propustili priliku da pobedimo. Uz fantastičnu igru Dozeta, mislim da je presudila moja izgubljena lopta u samom finišu – kratko je prokomentarisao kapiten Mašinca Uroš Mirković.